Україна евакуювала тіла росіян з-під Бахмута, частина з них були ВІЛ-інфіковані

Семаковська Тетяна 10:46, 10 Липня 2023

Bahmut foto 690x398 7c2a8В ході успішного українського контрнаступу з околиць населених пунктів біля Бахмута, які були звільнені ексгумували 85 останків за 5 днів Серед них встановили трьох українських бійців і 82 російських. В ході ексгумації виявилося, що частина тіл російських солдатів мали білі та червоні браслети, якими позначають наявність інфекційних хвороб, зокрема ВІЛ та туберкульозу. 

Про це повідомляє видання Донбасс Реалии.

“На деяких тілах російських військових знайшли білі та червоні браслети – вони свідчать про наявність інфекційних хвороб, зокрема ВІЛ та туберкульозу. В одного з бійців був шеврон ПВК “Вагнер”, в іншого – акт прийняття годинника, виданий виправною колонією”, — пише видання.

Screenshot 834 585b6

Тіла російських солдатів. Фото: скріншот з відео

Нагадаємо, що навіть після смерті російські солдати можуть нести загрозу для воїнів ЗСУ. Чимало представників ПВК “Вагнер” — є колишніми в’язнями, ще в жовтні 2022 року ГУР повідомляло, що «Вагнерівці» масово рекрутують в’язнів, хворих на ВІЛ та гепатит. Остання хвороба небезпечна для військових, навіть після смерті людини — є ймовірність зараження через кров.

Навіщо Україна евакуює тіла мертвих росіян?

Донбасс Реалии повідомило, що ексгумація тіл відбувалася під обстрілами російських військ. Останки належать людям, які загинули, орієнтовно, в лютому-березні цього року. Після експертиз тіла російських військових обміняють на тіла українських бійців.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!