ВІЛ та гепатит: чому російські солдати небезпечні навіть після смерті

Семаковська Тетяна 16:46, 17 Березня 2023

o 1dqrkhqj411bi151p0p1kd0f9dp7 78a54Навіть після смерті російські солдати можуть нести загрозу для воїнів ЗСУ. Чимало представників ПВК “Вагнер” — є колишніми в’язнями, ще в жовтні 2022 року ГУР повідомляло, що «Вагнерівці» масово рекрутують в’язнів, хворих на ВІЛ та гепатит. Остання хвороба небезпечна для військових, навіть після смерті людини — є ймовірність зараження через кров. 

Що потрібно знайти бійцям ЗСУ та як убезпечитися від інфекції — читайте в матеріалі

Що відомо?

20221025 02 9e6db

Росіян позначають кольоровими браслетами, залежно від хвороби. Фото: ГУР

В жовтні 2022 року ГУР повідомило, що російська ПВК «Вагнер» почала масово рекрутувати в’язнів російських тюрем, що страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C. Таких хворих «бійців» росіяни позначають відповідними браслетами на руках. Червоний браслет – це ВІЛ інфіковані, а білий – гепатит. 

За повідомленнями ГУР, лише з однієї виправної колонії №5 в селищі Металострой Ленінградської області, до ЧВК «Вагнер» було «мобілізовано» понад сотню в’язнів з підтвердженим ВІЛ або гепатитом С. Обурювалися такому сусідству й інші російські бойовики, які не були хворими. Своєю чергою, російські медики системно відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ. 

В Україні раніше вже затримували полонених бойовиків з ВІЛ та гепатитом, які підтверджують інформацію про масове «рекрутування» інфікованих в’язнів до ПВК «Вагнер».

Нові випадки

Сергій Філімонов пише про знайдене маркування з російських військових. Фото: скріншот

Український військовий Сергій Філімонов, підрозділ якого боронить Бахмутський напрямок, розповів про проблеми, які створюють навіть мертві російські солдати.

“На вчорашніх трупах знайшли браслети, червоні і помаранчеві. Снід і гепатит. Окопи всі в їх кишках і тд”, — написав військовий.

Зауважимо, що під час штурму ворожих військ, наші бійці займають їхні позиції. В цих окопах можуть бути й тіла вбитих ворогів, відповідно і їхня кров, яка стає небезпечною.

Що можна зробити, щоб вберегтися від інфекції?

36565 1 99590

Трупи вагнерівців під Бахмутом. Фото: росЗМІ

Військовий медик підтвердила раніше сказану інформацію ГУР, що серед ворогів надзвичайно багато інфікованих ВІЛ та гепатитами. 

“Показники захворюваності в росіі найвищі в Європі, а серед зеків-вагнерівців і поготів. ВІЛ не живе поза людським тілом. А от гепатити В і С можуть бути живими до кількох тижнів, навіть при низькій температурі. 

Гепатит В – невиліковна хвороба, від якої є вакцина. Обов’язково вакцинуйтесь за першої можливості – особливо військові та медики. Від гепатиту С вакцини немає. Він лікується, але це геть не те саме, що застудитися і видужати. Тест НЕ покаже наявність одразу після контакту!”, — пише медик.

Зазначимо, що згідно із даними МОЗ Гепатит С виліковний, гепатит В – ні. Проте від останнього є вакцина. З 2000 року вона внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. За словами медикині, гепатит живе у висохлій крові і може передатись через контакт із вашою кров’ю. 

“Найяскравіший приклад, звісно, це струмінь крові зараженого у вашу відкриту рану. Але вірогідність існує і тоді, коли ви візьметесь за закривавлений висохлий одяг, а у вас на пальці була подряпина”, — запевняє лікарка.

Вона підкреслює, у конкретному випадку, який описує військовий Сергій Філімонов, за можливості, потрібно не сидіти в цих окопах. Якщо ж вибору немає треба спалити біоматеріал і обробити всі поверхні хлорним відбілювачем. Важливо, не контактувати навіть із засохлою кров’ю.

Алгоритм дій

Медикиня наголошує, якщо на ваш одяг потрапила чужа кров, то його необхідно випрати при найвищій температурі. Зброю, телефон, рація та інше необхідно обробити хлорним відбілювачем. Як приклад медикиня наводить засіб «Білизна», це не мають бути еко-засобами. Важливо також не дихати парами хлору, дайте йому сповна вивітритися.

“Якщо ви медик і ваш підрозділ взяв у полон російського солдата, при наданні йому допомоги включіть максимальний режим захисту: дві пари рукавичок, окуляри, респіратор. Не забувайте, існує також туберкульоз, надзвичайно поширений серед зеків”, — пише експертка.

Крім цього, потрібно регулярно тестувати бійців підрозділу експрес-тестами. 

Фото: фотосток

Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як дізнатися IBAN рахунку в мобільних застосунках Приватбанку, Монобанку та Ощадбанку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Лютого 2025
Банківські картки / фото ілюстративне, iStock

IBAN — це міжнародний номер банківського рахунку, який має кожен власник/ця банківської картки. Він є важливою умовою для швидких та безпечних фінансових операцій між банками різних країн.

Детальніше про те, як дізнатися власний IBAN-код в мобільних застосунках Приватбанку та Монобанку, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Навіщо потрібен IBAN-код

У сучасному фінансовому світі IBAN є ключовим елементом для швидких та безпечних міжнародних і внутрішніх платежів. Він уніфікує банківські реквізити, спрощує перекази та мінімізує ризик помилок. Він також оптимізує рух міжнародних переказів у системі SWIFT.

З чого складається IBAN / фото Приватбанк

IBAN в Україні складається з літер UA та 29 символів числових символів. Умовно ці символи можна поділити на дві групи. Перша десятка — це код країни, який потрібен для перевірки достовірності рахунку в автоматичному порядку. Наступні шість знаків — це спеціальний код банку. За ними йдуть символи другої групи, які вже відображають номер рахунку користувача/чки.

Як дізнатися номер IBAN-код в ПриватБанк

Щоб дізнатися свій персональний IBAN в ПриватБанк потрібно:

  • авторизуватися в застосунку Privat24 та увійти в кабінет;
  • натиснути на будь-яку картку на головній сторінці, після чого відкриваються подробиці щодо рахунку, включно з IBAN.

Також у застосунку можна отримати повні реквізити, включно з IBAN-кодом та ІПН/ЄДРПОУ. Для цього потрібно повторити вказану процедуру та обрати у правому верхньому куті розділ “Реквізити”.

Як дізнатися номер IBAN-код в Монобанк

Щоб дізнатися IBAN в Монобанк потрібно:

  • увійти в мобільний додаток Monobank та авторизуватися;
  • натиснути на будь-яку картку на головній сторінці;
  • знайти меню “Налаштування” та натиснути на розділ “Реквізити картки” (для поповнення за IBAN);
  • після відкриється меню, де будуть відображатися особисті дані, зокрема IBAN та ІПН/ЄДРПОУ.

Як дізнатись свій IBAN-код в Ощад 

Для того, щоб дізнатися міжнародний банківський рахунок за системою IBAN в застосунку Ощадбанку, потрібно:

  • увійти в мобільний додаток Ощад та авторизуватися в ньому;
  • перейти до головного меню та клікнути на необхідну картку;
  • обрати розділ “Інформація”, де під рахунком буде зазначений ваш IBAN.

Також дізнатися код через Ощадбанк можна скориставшись чат-ботом на сайті банку чи звернувшись за допомогою до оператора.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовослужбовцю отримати дозвіл на зброю: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 15 Лютого 2025
Дозвіл на зброю / фото ілюстративне, Depositphotos

З початку війни в Україну діє програма, котра дозволяє військовослужбовцям та військовослужбовицям отримати дозвіл на придбання мисливської зброї за спрощеною процедурою.

Детальніше про те, як саме військовим отримати дозвіл на зброю за спрощеною процедурою, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Дозвіл на зброю для військовослужбовців

Процедура отримання дозволу на зброю в Україні під час воєнного стану регулюється наказом № 170. Цей же документ й регламентує можливість придбання наступних видів зброї за спрощеною процедурою:

  • нарізна зброя — це гвинтівки чи карабіни, призначені для полювання на оленів та інших представників великогабаритної дичини;
  • гладкоствольна зброя — це рушниці чи гвинтівки, які призначені для полювання на птиць, зайців та інших представників дрібної дичини;
  • недалекобійна чи скорострільна зброя — це пістолети чи пістолети-кулемети, що використовують патрони з гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії. 

З якого віку можна отримати дозвіл на зброю

Дозвіл на зброю — це процедура, яка напряму пов’язана з віком потенційного отримувача документа. Наразі в Україні можна отримати дозвіл:

  • з 18 років на придбання холодної чи пневматичної зброї, а також придбання та зберігання (носіння) газових пістолетів;
  • з 21 років на мисливську гладкоствольну зброю (рушниці чи дробовики);
  • з 21 років на травматичну зброю (стосується лише для певної категорій громадян залежно від займаної посади та виконання службових обов’язків);
  • з 25 років на мисливську зброю з нарізним дулом (гвинтівка AR-15 чи АК-47/АК-74).

Куди подавати документи на отримання дозволу

Наразі в Україні є декілька способів, які дозволять отримати дозвіл на зброю військовослужбовцю військовослужбовиці.

Перший — це офлайн. Для цього потрібно звернутися до територіального сервісного центру МВС за місцем проживання та подати туди відповідну заяву з необхідним переліком документів.

Другий — онлайн, через Єдине вікно звернення громадян. Для цього потрібно авторизуватися на порталі державних послуг за допомогою електронного підпису та заповнити спеціальну форму, до якої необхідно додати скановані версії необхідного переліку документів. Якщо всі інструкції було виконано правильно, заявка автоматично передається до органів поліції. Вже після відповідальні працівники поліції перевіряють людину в усіх реєстрах та базах даних, на основі яких формулюють дозвіл.

Третій — безпосередньо будь-якому магазинові зброї, де консультанти можуть надати послугу з допомоги в підготовці необхідних документів для отримання дозволу. Вже після магазин самостійно передає зібрані документи до відповідного органу для розгляду. 

Документ готуватиметься протягом наступних 30 днів.

Перелік документів для отримання дозволу на зброю військовому

Спрощена схема для військових дає змогу пришвидшити процес отримання дозволів, що є дуже важливим елементом у період війни для забезпечення безпеки країни та захисту громадян. Скористатися нею можуть:

  • військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань України;
  • члени територіальної оборони;
  • працівники правоохоронних органів. 

При поданні заяв на отримання дозволу необхідно буде надати:

  • копії паспорта (1, 2, 11 сторінки) та ідентифікаційного коду (якщо паспорт — це ID-картка, то окрім неї знадобиться витяг про реєстрацію місця проживання);
  • документ, що підтверджує наявність страховку Цивільної відповідальності власників зброї;
  • форму 5 та копію картки-замінника або довідку про закріплення зброї, котрі можна отримати безпосередньо на базі військової частини; 
  • чек щодо сплати державного мита за розгляд заявки;
  • дві фотокартки, розміром 3х4 см.

За наявності до заяви слід також додати:

  • копію військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу;
  • копію посвідчення члена громадського формування з охорони громадського порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатися IBAN рахунку в мобільних застосунках Приватбанку, Монобанку та Ощадбанку

IBAN — це міжнародний номер банківського рахунку, який має кожен власник/ця банківської картки. Він є важливою умовою для швидких та безпечних фінансових операцій між банками […]

13:00, 15.02.2025 Скопіч Дмитро

Як військовослужбовцю отримати дозвіл на зброю: покроковий гід

З початку війни в Україну діє програма, котра дозволяє військовослужбовцям та військовослужбовицям отримати дозвіл на придбання мисливської зброї за спрощеною процедурою. Детальніше про те, як […]

11:00, 15.02.2025 Скопіч Дмитро

Які міжнародні фонди виплачують допомогу українцям? Оновлений список

Вимушені переселенці й переселенки часто опиняються без засобів для існування, втрачаючи житло, роботу та стабільний дохід. Вирішити ситуацію допомагають різноманітні фонди та організації, надаючи ВПО […]

10:00, 15.02.2025 Скопіч Дмитро

Чи може військовозобов’язаний обирати місце проходження ВЛК

В Україні продовжується воєнний стан та мобілізація громадян, важливою частиною якої є військово-лікарська комісія (ВЛК). Направлення громадян її проходження для подальшого призову на військову службу […]

17:35, 13.02.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

19 лютого представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]