Росіяни втрачають контроль над двома важливими селами біля Бахмута

Семаковська Тетяна 09:20, 10 Липня 2023

358720650 620455206934228 8666919296415702480 n 66d64Українські війська продовжили контрнаступальні операції в районі Бахмута 9 липня. Командувач Східної групи українських військ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що українські війська досягли успіху і продовжують наступати на Бахмутському напрямку. ЗСУ досягають успіху поблизу Кліщіївки та Берхівки. 

Такі дані наводять аналітики Інститут вивчення війни

Російські блогери суперечать один одному про атаки ЗСУ біля Бахмута

Російський блогер стверджував, що українські війська досягли певних успіхів на захід від Андріївки — це 8 км на південь від Бахмута, але не змогли захопити панівну висоту на підступах до Андріївки.

Він також стверджував, що українські контратаки біля Кліщіївки виявилися невдалими. Однак, інші джерела рф стверджували, що ситуація для українських сил під Кліщіївкою покращується, і повторювали, що російський контроль над цим населеним пунктом є життєво важливим для більш широкої російської оборони Бахмута.

Карта бойових дій поблизу Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни 

Російський військовий оглядач скаржився, що 72-а мотострілецька бригада  неадекватно обороняється в районі Кліщіївки і залишила прогалини в своїх оборонних лініях, які мають заповнити підрозділи 106-ї повітряно-десантної дивізії рф. 

Нагадаємо, що елементи військи 72-ї мотострілецької бригади раніше не змогли утримати свої позиції проти українських контратак в районі Бахмута в травні 2023 року. Відомо, що 98-а дивізія ВДВ рф обороняється від українських наземних атак поблизу Берхівки, тим часом російські війська провели невдалі наземні атаки зі своїх позицій у Берхівці.

Що передувало

6 липня Сили оборони України просунулися на південний захід від Бахмута. ЗСУ закріпилися в лісових масивах поблизу Кліщіївки та взяли під контроль ключові укріпрайони ворога.

Відомий російський блогер повідомив, що українські війська захопили кілька лісових масивів на захід від Кліщіївки та посилюють тиск на позиції окупантів на південний захід від Бахмута.

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!