Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну Лиман Донецької області зазнав значних руйнувань. Окупанти пошкодили майже всі будинки та будівлі населеного пункту. Збройні сили України звільнили місто на початку жовтня минулого року. Наразі Лиман продовжує повертатися до життя: тут працюють чимало пунктів, де можна отримати гуманітарну допомогу, а також продуктові ринки.
Нещодавно журналіст редакції «Бахмут.IN.UA» Роман Потапенко побував у місті та поспілкувався з його мешканцями. Жителі Лимана розповіли про жахіття російської окупації та життя серед руїн.
«Росіяни поводилися огидно. Нічого не робили, тільки пиячили та грабували. По квартирам шарилися. Мій син каже: «чого ви сюди прийшли, хто вас кликав?». Так один (ред. окупант) його по голові прикладом вдарив, що він упав. Розбили телефон та вікна побили з автомата. Я їх ненавиджу ні бурят, ні рашистів тих.
Гуманітарку один раз в два місяці привозили і роздавали по російським паспортам. Голосувати за путіна і за росію смердючу змушували, але в нас ніхто не ходив і не голосував. Звісно, були й такі, хто голосував», — поділилася місцева мешканка.
Комунальні служби працюють над відновленням постачання світла, води та газу. Фото: скріншот
Жителі Лимана продовжують повертатися, адже переконані, що «свій будинок та свої стіни лікують». У місті вже працюють магазини та базарчики.
«У нас тут вже багато магазинів працюють. Товар купуємо у Слов’янську, Краматорську на базах. Зелень самі вирощуємо у невеличких тепличках. Огірки, помідори привозимо, бо свого ще немає. З молоком сусіди допомагають, які тримають корівку. Ціна — 50 гривень півтора літра, 100 гривень — трилітрова банка або 33 гривні за літр. Яйця домашні продавали по 60 гривень за десяток», — додала продавчиня Оксана.
Жителька Лимана Оксана. Фото: скріншот
Як війна зачепила жителів Лиману — дивіться у сюжеті Романа Потапенка.
Читайте також: Справа для людей: як волонтери допомагають жителям деокупованого Лимана?
Нагадаємо, раніше наші журналісти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни у Часів Ярі. Чому місцеві досі не можуть покинути місто та чи є там діти? — розповіли у матеріалі.
Фото: «Бахмут IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!