На Бахмутському напрямку ЗСУ мають успіхи біля Кліщіївки

Семаковська Тетяна 09:35, 5 Липня 2023

Військовий dc8a2

Сили оборони провели успішні наступальні операції в районі Кліщіївки на Бахмутському напрямку. Водночас російські війська намагаються наступати на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Про це речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов повідомив «Military Media Center».

За його словами, окупанти намагаються зупинити просування української армії під Бахмутом, застосовуючи резерви на цьому напрямку.

«Північніше та південніше міста Бахмут українські війська продовжують чинити тиск на противника, вибивають з раніше захоплених рубежів. В районі Кліщіївки мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах. Противник чинить потужний опір, застосовує резерви, зазнає великих втрат. Тривають важкі бої», — розповів Андрій Ковальов.

Ковальов 37743Речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов. Фото: Генштаб

Він додав, що українські військові продовжують стримувати наступ російських військ на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Інформація з фронту

Військовий журналіст Богдан Мірошников зауважив, що на обох флангах Бахмута продовжуються запеклі бої.

«Важкі бої у районі Кліщіївки, Берхівки та Курдюмівки. На флангах Бахмута становиться краще. Щоправда, окрім Берхівки. Є просування тактичного характеру. Але це важливі висоти та позиції», — розповів Богдан Мірошников.

За його словами, обстановка поблизу Берхівки залишається сталою.

«Ситуація докорінно не змінилася. За останні 4 дні з нашого боку було багато спроб штурмів. Вдалих та невдалих. Вдалося дещо просунутися та закріпитися у районі селища. Було б, може, і більше, але під шаленим тиском доводилося відходити з деяких позицій та зменшувати глибину прориву.

 

З боку окупанта воюють не бомжі, а дуже підготовлені підрозідли, у яких задача стояти насмерть, але не дорустити нашого прориву. Впевнений, що ми все одно продавимо там орків. Але ціна дуже велика», — підсумував Богдан Мірошников.

Мапа північ 68f51Обстановка на північних околицях Бахмута. Фото: DeepStateMapLive

Воїн із Бахмутського напрямку з позивним Передовіч0к повідомив, що наразі ЗСУ підійшли до самої Кліщіївки, куди росіяни перекинули багато резервів.

«Коли кацапів в Кліщіївку накидали як гі*на, а вони стали в глуху оборону і бояться рухатись. Тим часом їх просто руйнує артилерія, а нічого зробити не можуть.

 

По Берхівці важкувато, є невеликі успіхи але ситуація досить важка, дуже повільно. Поки працює артилерія по всьому напрямку, руйнуючи просто позиції кацапів, уяви нема навіть скільки вже вони втратили за добу, але дуже багато…Працюють саме по позиціях і точно в ціль», — наголосив військовий.

Боєць ЗСУ і автор Telegram-каналу «Бахмутський Демон» додав, що складні бої за Кліщіївку продовжуються.

Мапа південь 78cfbОбстановка на південних околицях Бахмута. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: Зберігається загроза наступу росіян на Часів Яр, — Сирський про ситуацію під Бахмутом

Нагадаємо, Сили оборони України просунулися до лісової смуги на захід від Кліщіївки і наблизилися до населеного пункту.

Раніше ми писали, що на Бахмутському напрямку обстановка загострилась. Наразі триває двобій за перехоплення ініціативи. Росіяни активно реагують на всі дії ЗСУ та створюють на загрозливих напрямках по три лінії оборони.

Військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, чи є в Сил оборони можливість найближчим часом звільнити Бахмут від російських окупантів. 

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!