Є просування ЗСУ в районі Курдюмівки

Семаковська Тетяна 09:17, 4 Липня 2023

Постріл із САУ 68379

Сили оборони успішно наступають на Бахмутському напрямку. ЗСУ тиснуть на росіян на півночі та півдні Бахмута. Основні бої наразі тривають поблизу Кліщіївки.

Про це речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов повідомив «Military Media Center».

За його словами, окупанти намагаються зупинити просування української армії, зазнаючи величезних втрат.

«Північніше та південніше міста Бахмут Сили оборони продовжують чинити тиск на противника, вибивають його з раніше захоплених рубежів. Мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах. Противник чинить шалений спротив, зазнає величезних втрат. Тут тривають важкі бої», — розповів Андрій Ковальов.

Водночас він додав, що українські військові продовжують стримувати наступ російських окупаційних військ на Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Мапа північ 6fe12Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута (північні околиці) за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Яка ситуація в районі Бахмута?

Військовий журналіст Богдан Мірошников зауважив, що Сили оборони з боями просуваються на флангах Бахмута.

«На флангах Бахмутського напрямку продовжується рух Сил оборони. Повільно, але наші воїни просуваються у районі Курдюмівки. Кліщіївку продовжуємо підтискати у посадках, де й відбуваються основні бої. По Берхівці поки мовчу. Складна ситуація. У районі Яковлівки-Роздолівки тривають бої. Потихеньку протискаємо мразот. Повільно. Але Сили оборони чудово виконують задачі», — підсумував Богдан Мірошников.

Воїн із Бахмутського напрямку з позивним Передовіч0к повідомив, що наразі ЗСУ підійшли до самої Кліщіївки, куди росіяни перекинули багато резервів.

«Зараз трохи просунулись до Кліщіївки майже в упор до населеного пункту. А так взагалі стали в ступор, накидали багато резервів, здається, навіть все, що було в околицях, тому рух трохи призупинено, Важко просуватись, але, як то кажуть, чим більше м’яса тим краще артилерії. Тому ситуація дещо ускладнилась, просування наразі мінімальні, бо дуже важко, поки працюємо так, але це не кінець. Від ідеї повернення фортеці звісно ніхто не відмовився, це станеться при слушному часі», — наголосив військовий.

Мапа південь 38242Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута (південні околиці) за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: В ЗСУ розповіли, кого перекинули під Бахмут замість вагнерівців  

Нагадаємо, військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, чи є в Сил оборони можливість найближчим часом звільнити Бахмут від російських окупантів. 

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!