Росіяни перекидають під Бахмут війська з інших напрямків, намагаючись утримати місто

Семаковська Тетяна 10:04, 2 Липня 2023

Танк 56614

Військові операції поблизу Бахмута можуть обернутися для російського командування або ризиком на Херсонщині і Луганщині, або ж відводом сил окупантів із півдня України. Загарбники продовжують посилювати цей напрямок своїми найбільш боєздатними підрозділами.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти оцінюють, що російські війська, ймовірно, реагують на українські операції навколо Бахмута перекиданням і стягуванням сил із інших регіонів України.

«Якщо російських резервів, вже перекинутих під Бахмут, буде недостатньо для утримання досягнутих успіхів у цьому районі, російське командування може опинитися перед важким вибором: чи ризикувати створенням серйозних вразливих точок у Херсонській та Луганській областях, чи почати відводити війська з півдня України», — додали в ISW.

Мапа 133dfПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Що передувало?

Речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий 1 липня повідомив, що нещодавно російські війська перекинули невизначений полк повітряно-десантних військ (ПДВ) рф з Лиманського напрямку (район на захід від Кремінної) на Бахмутський напрямок.

На геолокаційних кадрах, опублікованих 30 червня, видно, як 137-й гвардійський повітряно-десантний полк (106-та повітряно-десантна дивізія) діє на південь від Роздолівки (18 км на північ від Бахмута). Російський блогер також заявив, що зараз на Бахмутському напрямку діють підрозділи 98-ї дивізії ПДВ.

Раніше західні експерти спостерігали підрозділи 237-го десантно-штурмового полку (76-ї дивізії ПДВ) і 331-го повітряно-десантного полку (98-ї дивізії ПДВ), які діяли на Лиманському напрямку. Останнім часом аналітики ISW не бачили жодного візуального підтвердження елементів того чи іншого формування поблизу Бахмута.

Полковник Сергій Череватий також заявив, що російські сили замінили полк ПДВ на Лиманському напрямку невизначеними силами територіальної оборони. Так, російські сили, ймовірно, передислокують більше елітних підрозділів у район Бахмута та замінюють елітні підрозділи менш боєздатними формуваннями.

Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявляла, що росіяни після початку контрнаступу українських військ 4 червня перекинули частину своїх найбільш боєздатних частин з Херсонського на Бахмутський і Запорізький напрямки.

Bakhmut Battle Map Draft July 12023 b822fАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ впритул підібралися до важливих вузлів оборони окупантів

Нагадаємо, речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що окупаційна армія російської федерації продовжує утримувати потужне угруповання на Бахмутському напрямку. За його словами, мова йде про угруповання до 50 тисяч окупантів, більше 300 танків, понад 330 артилерійських систем і 140 реактивних систем залпового вогню.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!