Генерал армії пояснив, як Сили оборони рухаються до оточення Бахмута

Семаковська Тетяна 10:49, 29 Червня 2023

Маломуж 0b1c6

ЗСУ продовжують успішні наступальні дії на Бахмутському напрямку. Сили оборони рухаються по флангах, що дає можливість завдавати ударів по позиціях росіян у самому Бахмуті та створити передумови для оточення окупантів.

Про це в інтерв’ю «24 Каналу» розповів генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

На його думку, ЗСУ мають великі перспективи на Бахмутському напрямку. Оточення міста змусить росіян відступати з цього району.

«Українські захисники застосовують правильну тактику, рухаючись по флангах. Це дає перспективу не тільки забезпечення можливостей завдавати ударів, а головне — створити передумови для оточення. Тому, охопивши з флангів та маючи новітню техніку, озброєння, биття по позиціях ворога у самому Бахмуті, знищення окупантів у місті, дає перспективи їхнього відступу або панічної втечі», — переконаний Микола Маломуж.

Мапа 6b552Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він підкреслив, що потрібно створити передумови, аби ворог був пригнічений, а його вогневі засоби знищені. За такого розвитку подій окупанти відступатимуть з Бахмута, а ЗСУ зможуть рухатися далі на східному фронті. Мова йде про Вугледарський, Авдіївський напрямок, рух на Сватове та Кремінну.

«Де проводити основні удари — це питання керівництва Збройних сил та Генштабу. Бахмут — це одна із перспективних точок, де флангові удари створюють хорошу можливість для наступу. Наразі ми захоплюємо важливі об’єкти. Курдюмівська дамба — це перекриття тактичних комунікацій. З іншого боку ми зайшли на канал Сіверський Донець-Донбас. Створили плацдарми для перспективи наступу.

 

Зараз захоплюємо біля Бахмута ряд домінуючих укріпрайонів. Це якраз дає перспективу нанесення ударів по окупантам у самому місті. По-перше, ворог не зможе маневрувати і тікати. По-друге, коли ворог буде фактично нейтралізований і деморалізований, ми розпочнемо більш масштабні наступальні операції», — пояснив Микола Маломуж.

Читайте також: 

Нагадаємо, на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках триває наступальна операція Сил оборони. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що на Бахмутському напрямку ЗСУ перехопили оперативну ініціативу.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: apostrophe.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!