Сили оборони скористалися заколотом «вагнера» для планування атак на флангах Бахмута

Семаковська Тетяна 12:05, 28 Червня 2023

Солдат de52b

Минулої доби українські війська вели успішні контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту. Під час планування наступальних дій українські військові враховували конфлікт між ПВК «вагнер» та російським Міноборони.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти оцінюють, що українські війська скористалися збройним повстанням у росії та активізували контрнаступальні операції в районі Бахмута станом на 27 червня.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що Сили оборони зважали на конфлікт ПВК «вагнер» — Міністерство оборони росії при плануванні операцій на сході України.

Вона зазначила, що ЗСУ четверту добу поспіль ведуть контрнаступальні дії та атакують на флангах Бахмута. Маляр додала, що ситуація в Бахмуті складна, оскільки росіяни займають великі укріплення в місті, а українські війська просуватимуться повільніше.

Читайте також: Чому пригожин зупинив “марш” вагнерівців на москву?

Речник Східного угруповання військ ЗСУ, полковник Сергій Череватий заявив, що українські сили мають бойову ініціативу в районі Бахмута. Речник Генштабу України Андрій Ковальов додав, що ЗСУ продовжують наступальні дії в районах Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід), Курдюмівки (14 км на південний захід) та Північного (20 км на південний захід).

Відомий російський блогер охарактеризував російську військову ситуацію на північ від Соледару як «важку». За його словами, українські сили контратакують у напрямку Яковлівки (14 км на північний схід від Бахмута). Ще один блогер заявив, що українські сили провели невдалі контратаки на південний захід від Бахмута, в районі Кліщіївки і Курдюмівки.

Bakhmut Battle Map Draft June 272023 4c089Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Пропагандисти також стверджують, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки зі своїх позицій у Берхівці та Дубово-Василівці (6 км на північний захід від Бахмута), а також у напрямку Міньківки (13 км на північний схід).

У Генштабі України повідомили, що російські війська завдали невдалих наземних ударів поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського.

Читайте також:

Нагадаємо, воїни 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час контратаки російських позицій повністю зачистили від окупантів західний берег каналу Сіверський Донець-Донбас.

Також Сили Оборони продовжують успішні контратаки на Бахмутському напрямку. ЗСУ покращили свої позиції в Бахмуті, на північних та південних околицях та в районі каналу Сіверський Донець-Донбас. Наразі продовжуються складні бої тактичного рівня.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!