У Бахмуті спрацював «ефект Сталінграда», — експерт про ситуацію в місті

Семаковська Тетяна 12:10, 23 Червня 2023

Солдати 3ca92

Окупаційна армія рф через активні дії Сил оборони України буде змушена перекидати війська з Бахмутського напрямку на інші ділянки фронту. Наразі загарбники знаходяться в патовій ситуації: до міста увійшли, але опинилися під загрозою оточення.

Таку думку генерал-майор запасу Служби безпеки України, ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун висловив у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».

Яка обстановка в районі Бахмута?

За його словами, через «ефект Сталінграда» росіяни не можуть ні втримати місто, ні просто вийти з нього.

«Окупанти самі підняли «градус» навколо Бахмута і того, що там відбувається, до неможливих висот. Скільки разів вони заявляли, що «місто вже наше». І вже фахівці говорили, що за Бахмут росіяни виклали життів більше, ніж у цьому місті проживало людей до війни. Це створило прецедент: хочуть вони цього чи не хочуть, а повинні тепер тримати місто до останньої краплі крові. І виходить ефект, який я називаю «ефект Сталінграда». Вони в це місто увійшли, як свого часу німецькі війська, а тепер залишити його не можуть, бо доповіли своєму лідеру, що здобули «величезну перемогу», — розповів Віктор Ягун.

Ягун 941e8Генерал-майор запасу Служби безпеки України, ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун. Фото: Facebook

Експерт підкреслив, що росіяни до смерті бояться оточення. На його думку, коли це станеться, то загарбники втратять Бахмут.

«Українські війська потроху починають фактично оточувати місто з двох боків. Окупанти вже зараз перебувають у дуже важкій ситуації. І можуть взагалі опинитися в оперативному оточенні. У них тоді воля до опору зникає. Тому я не виключаю, що в момент, коли наші просто покажуться в тилу — відбудеться звільнення Бахмута», — вважає генерал-майор запасу СБУ.

Він переконаний, що через цей ефект російські окупанти мусять утримувати величезну кількість військ, які там застрягли. На його думку, це даремне використання резервів та ресурсів.

«Велике угруповання, яке має бути забезпечене всім необхідним, вони зберігають. Тому українська армія виконує своє пріоритетне завдання: спочатку знищувала якомога більше військ, які йшли у лобову атаку в Бахмуті, а тепер стримує основне угруповання ворога, яке неможливо перекинути на інші ділянки фронту

 

Коли почнуться реальні просування українських військ навіть не на Бахмутському напрямку, а, наприклад, на Луганському, окупанти змушені будуть перекидати ці війська на інші ділянки. Коли ЗСУ почнуть наступати на іншому напрямку (на Луганщині, на межі Запорізької та Донецької області чи Бердянському) — для росіян будь-які резерви стануть життєво необхідними. І на цьому історія їхнього Бахмута закінчиться», — резюмував Віктор Ягун.

Мапа район a3994Поточна ситуація на фронті на Бахмутському напрямку за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: ЗСУ знищили артилерію росіян, яка з Горлівки обстрілювала громади Бахмутського району  

Нагадаємо, ситуація на східному фронті ускладнилась, оскільки окупанти перекидають на Куп’янський та Лиманський напрямки свої резерви. Такими діями росіяни намагаються протидіяти українському контрнаступу на півдні України та в районі Бахмута. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що найближчі місяці стануть визначальними для українського контрнаступу. Експерт переконаний, що наразі триває його перший етап.

Раніше військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко оцінив, що ЗСУ вдалося закріпитися на позиціях, які дозволяють тримати Бахмут та дороги до міста під вогневим контролем.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!