ЗСУ контролюють артилерією Бахмут і заїзд до міста, — експерт

Семаковська Тетяна 10:10, 20 Червня 2023

Коваленко fd892

Сили оборони відновили одночасні контратаки у північно-західній та південно-західній околицях Бахмута. ЗСУ вдалося закріпитися на позиціях, які дозволяють тримати Бахмут та дороги до міста під вогневим контролем.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

Він переконаний, що нещодавні успішні операції ЗСУ значно ускладнили для росіян постачання зброї та боєприпасів до міста.

«За останній час (ред. Силам оборони) вдалося закріпитися на низці позицій та забезпечити повне покриття артилерією не лише самого міста, а й заїзду до нього. Завдяки діям за напрямом Оріхово-Василівка-Берхівка, а також в районі Кліщіївки, особливо південніше вздовж каналу, під вогневим контролем ЗСУ виявилися не тільки (ред. дорога) 0513 і Парасковіївська розвилка, а й заїзд по (ред. автошляхам) 1302 через Бахмутське і 0504 через Покровське, що ускладнює постачання російських окупаційних військ», — пояснив Олександр Коваленко.

Дорога 586f5Приблизна зона, яку покриває українська артилерія під Бахмутом. Фото: скріншот Google Maps

За його словами, в таких умовах українська артилерія ефективно знищує російські сили, які зайшли в місто. В перспективі ЗСУ зможуть обійти Бахмут із флангів.

«Саме місто зараз як на долоні у наших артилеристів. Це дозволяє не тільки рівномірно перемелювати розміщену в Бахмуті угруповання росіян, а й здійснювати досить зухвалі «вилазки». Нагадаю, що ділянка по 0504 (ред. траса Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут) в районі «Літачка» так і не була захоплена окупантами і навіть трохи розширилася.

 

З урахуванням подій, що продовжуються, не виключено, що деякі об’єкти вирішено було не так брати штурмом «в лоб», скільки обійти і закрити в «коробочку». Це чудово розуміє і командування окупантів, але команду на втечу не дає, тягнуть до останнього. Але це вже їхні проблеми», — підсумував Олександр Коваленко.

Мапа Бахмут ad5a7Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Сили оборони продовжують рух на флангах Бахмута

Як повідомив військовий журналіст Богдан Мірошников, на флангах Бахмута тривають важкі бої за панівні висоти. ЗСУ тиснуть на росіян у напрямку Берхівки, Кліщіївки, Оріхово-Василівки, Дубово-Василівки, Курдюмівки, Озарянівки і в районі каналу Сіверський Донець-Донбас.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!