Ми спостерігаємо вирівнювання лінії фронту на Бахмутському напрямку, — Грабський

Семаковська Тетяна 15:00, 6 Червня 2023

Грабський d1ec0

На флангах Бахмута росіяни продовжують втрачати позиції. Водночас Сили оборони беруть під свій контроль все більше панівних висот.

Про це військовий експерт Сергій Грабський розповів в ефірі телеканалу «FREEДОМ».

На його думку, на Бахмутському напрямку найбільш вірогідним варіантом розвитку подій буде «сточування» виступів. Вони, як зауважив експерт, утворилися в результаті дій окупантів, які хотіли обійти Бахмут з півночі та з півдня.

«Сточування південного виступу дозволяє знизити загрозу просування противника до району Костянтинівки, мова про що зараз не йде. Тобто ми можемо стабілізувати позиції і з виходом до району Кліщіївки, закріпитися на висотах і проводити більш серйозні вогневі впливи по противнику, що знаходиться по той бік лінії фронту», — пояснив Сергій Грабський.

За його словами, аналогічна ситуація спостерігається і північніше Бахмута. У такий спосіб ЗСУ вирівнюють лінію фронту і завдають росіянам максимальних втрат.

«Така ж ситуація у районі Парасковіївки, яка є ключовою позицією на північному фланзі. І об’єктивно знижується напруга, і створюється загроза противнику для його просування на північ, у район Слов’янська. Ми спостерігаємо вирівнювання лінії фронту, яке об’єктивно на руку українським Силам оборони. Вони можуть інтенсифікувати вогневі дії по місцю, що колись називалося Бахмутом, в якому зосереджені досить серйозні контингенти противника», — наголосив Сергій Грабський.

Експерт додав, що наразі окупанти поки не тікають із поля бою. Він аргументував це просуванням ЗСУ на метри, а не кілометри за добу.

мапа bce05Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Чи загрожує Констянтинівці та Слов’янську наступ росіян після їх успіхів у Бахмуті?

Нагадаємо, військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан повідомив, що найближчим часом окупаційні війська рф можуть потрапити в оперативне оточення в районі Бахмута. На його думку, цьому сприятимуть втрата Берхівки і північних висот Бахмута.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що повернення контролю над панівними висотами дозволило СОУ відновити вогневий тиск на сектори Бахмута, які були до того менш доступними. За його словами, окупанти зараз бігають від руїни до руїни, намагаючись врятуватися від «відстрілу», а вийти з міста не можуть.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: znaj.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!