Сирський розповів, що в Бахмуті змінився формат операції

Семаковська Тетяна 13:01, 1 Червня 2023

сирський 2ff27

На Бахмутському напрямку спостерігається тимчасове затишшя, оскільки змінився формат операції. Сили оборони протягом минулих днів призупинили просування на флангах міста.

Про це командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив у коментарі «УП».

За його словами, росіяни не відмовилися від продовження наступальних дій в районі Бахмута. Натомість окупанти посили обстріли з артилерії та мінометів.

«Ситуація на Бахмутському напрямку змінилася. Спостерігається значне зменшення будь-яких активних дій ворога при збільшенні кількості обстрілів з важкого озброєння, в основному з артилерії та мінометів. На перший погляд здається, що ворог відмовився від продовження наступальних дій на цьому напрямку, але це враження не відповідає дійсності. Тимчасово відбулася зміна формату операції, що повʼязане з виведенням підрозділів «вагнера» та заміною їх на армійські та десантні частини. Тому нинішня ситуація може справляти враження затишшя. Але, на жаль, це лише тимчасове затишшя», — пояснив Олександр Сирський.

Мапа ed040Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Генерал-полковник підкреслив, що ворог прагне перехопити ініціативу, щоб не допустити українських контрнаступальних дій та самому перейти у наступ. Окрім того, командувач повідомив, що ЗСУ протягом минулих днів призупинили просування на флангах на Бахмутському напрямку.

«Протягом декількох минулих днів просування на флангах було призупинено, оскільки там виконувались інші важливі задачі. Командуванням нашого угруповання вживаються відповідні заходи, які спрямовані на відновлення боєздатності наших частин та зриву ворожих намірів», — резюмував Олександр Сирський.

Читайте також: «Вагнер» тікає, щоб зберегти залишки свого угруповання, — Череватий про ситуацію в Бахмуті

Нагадаємо, напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що просування українських військ на флангах Бахмута призупинилося декілька днів тому. За її словами, Сили оборони не стоять, а виконують інші військові задачі, спрямовані на підвищення боєздатності.

Британська розвідка оцінює, що за останні тижні російська армія поступилася ініціативою в Україні і дедалі більше змушена реагувати на дії Сил оборони. Водночас окупанти не змогли нейтралізувати українську протиповітряну оборону та знищити контрнаступальні сили. Окрім того, росіяни направили вільні резерви під Бахмут, а не в місця можливих українських контратак.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Олександр Сирський

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!