Підрозділи російських десантників діють на флангах Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 12:03, 30 Травня 2023

Бахмут1 b9835

Станом на 29 травня темпи російських наступальних операцій у Бахмуті та його околицях залишаються помітно низькими. Окупанти продовжують ротацію сил. Водночас пропагандисти заявили про успіхи ЗСУ у напрямку Кліщіївки.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні експерти, посилаючись на Генштаб України, оцінюють, що російські війська вели безуспішні наступальні дії на північний схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний схід від Бахмута) та в напрямку Іванівського (6 км на захід).

Аналітики зауважили, що напередодні російські війська не вели наступальних дій на Бахмутському напрямку.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що російські війська знижують темпи бойових дій у районі Бахмута на тлі проведення російської операції з заміни військ «вагнерівців» на регулярні підрозділи російської армії. Вона заявила, що російські регулярні формування продовжують контролювати позиції «вагнера» в самому Бахмуті, а також на флангах навколо міста.

«Маляр заявила, що українські сили зберігають позиції на південно-західній околиці міста Бахмут і що українські сили не намагалися просуватися в районі Бахмута 28 і 29 травня для вирішення інших невизначених завдань», — додали експерти ISW.

Міністерство оборони росії 29 травня підтвердило, що підрозділи 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії діють на північних флангах Бахмута, ймовірно, у зв’язку з поточною ротацією російських сил.

Відомий блогер стверджував, що ЗСУ досягли невизначених успіхів у напрямку Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), а російські війська атакували біля Хромового (безпосередньо на захід).

Bakhmut Battle Map Draft May 292023 d9d9fАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: Успішні контратаки ЗСУ ускладнюють виведення «вагнерівців» із Бахмута — ISW

Нагадаємо, війська ПВК «вагнер» продовжують відходити з Бахмута, щоб відновитися та перегрупуватися у тилу. Водночас російська федерація перекидає в цей район сили «днр» і посилює фланги регулярними підрозділами ПДВ росії.

Що передувало?

25 травня фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив про відхід бойовиків із Бахмута до 1 червня.

Раніше Інститут вивчення війни оцінював, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів, що заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці. Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 93-тя ОМБр

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!