Не Берлін, й не перемога: Як Бахмут посварив пригожина з путіним?

Семаковська Тетяна 10:59, 29 Травня 2023

news 1678720631 640f3e7727cd6 39dc1Фінансист ПВК євген пригожин атакує путіна за те, що той не дав йому обіцяну винагороду за захоплення Бахмута. Зазначимо, що в місті досі знаходяться Сили Оборони України. Попередня атака пригожина на путіна сталася 9 травня — це  символічне свято, яке путін, хотів використати для того, щоб зобразити перемогу рф в Бахмуті як досягнення, еквівалентне наступу Радянського Союзу на Берлін у 1945 році.

Такі припущення наводять аналітики Інституту вивчення війни

Бахмут прирівнювали до Берліна

Кремлівські державні ЗМІ порівнювали захоплення Бахмута з перемогою Радянського Союзу в Берліні 21 травня, що, ймовірно, вказує на те, що Кремль готувався асоціювати перемогу в Бахмуті з Днем Перемоги.

пригожин стверджував, що Вагнер фактично захопив Бахмут до 10 травня і очистив місто до 20 травня. Голова ПВК намагався звинуватити у затримці захоплення міста Вагнером МО рф, яке не постачало боєприпаси. Нагадаємо, що російське військове командування припинило доступ пригожина до артилерійських снарядів і важкого озброєння, надаючи пріоритет російські армії, а не найманцям ПВК. Через це окупанти несли більші втрати.

Згодом пригожин також стверджував, що під час його наступальної операції “Бахмутська м’ясорубка” загинула половина української армії, але це спростував навіть російський пропагандист Ігор Гіркін. пригожин також стверджував, що Вагнер відкрив плацдарм для подальших наступальних операцій на Донбасі, і зауважив, що російські регулярні війська, підпорядковані МО РФ, зможуть вийти до Дніпра, захопити території чотирьох анексованих областей та захопити українські опорні пункти на захід і північ від Бахмута.

Замість похвали пригожин отримав саботаж

Уколи пригожина на адресу путіна і МО РФ – у поєднанні з його вихвалянням досягненнями Вагнера – можуть свідчити про те, що пригожин розчарований тим, що він не отримав обіцяної компенсації за перемогу в битві за Бахмут. 

Міністерство оборони росії могло навмисно саботувати пригожина за кілька днів або тижнів до 9 травня, щоб перешкодити Вагнеру захопити кілька кварталів у західній частині Бахмута до Дня Перемоги. 

Можливо, путін навмисно проігнорував такі саботажні зусилля МО, щоб уникнути необхідності виконувати обіцянки. Пригожин раніше заявляв, що якби йому дали 200 000 військовослужбовців, “Вагнер” досяг би подальших значних успіхів на фронті. 

Заява пригожина від 28 травня і його попередня поведінка можуть свідчити про те, що він планував розширити “Вагнер” за рахунок російських звичайних збройних сил або замінити російських військових офіцерів пов’язаним з “Вагнером” персоналом, але путін не готовий на це.

Фото: росЗМІ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!