Сили оборони утримують позиції на околицях Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 10:00, 24 Травня 2023

Сухопутні війська ЗС України 1 ab309

Темпи бойових дій на Бахмутському напрямку знизилися через продовження обмежених контратак Сил оборони на флангах Бахмута. Українські війська продовжують утримувати позиції в укріпрайоні у західному Бахмуті.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні аналітики звернули увагу на те, що у вечірньому зведенні 23 травня Генштаб ЗСУ вперше з грудня 2022 року не повідомив про бої в самому Бахмуті. Експерти припускають, що сили ПВК «вагнер», можливо, просувалися далі в межах міста. Водночас Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута).

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила про зниження бойових дій у Бахмуті та його околицях. Вона наголосила, що українські війська утримують позиції в укріпрайоні біля пам’ятника «МіГ-17», у західному Бахмуті.

Відомий російський блогер поширив відеоматеріали, на яких нібито видно війська «вагнера» біля пам’ятника «МіГ-17» і стверджував, що в цьому районі немає українських сил. 

Однак, речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий заявив, що українські сили просунулися на флангах Бахмута на 200-400 метрів і досі контролюють низку будівель та укріплень на південному заході Бахмута.

Bakhmut Battle Map Draft May 232023 2bcfbАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Ворожі джерела стверджували, що українські сили просунулися поблизу Ягідного (1 км на північний захід від Бахмута) і що російські війська безуспішно атакували поблизу Григорівки (8 км на північний захід) та Іванівського (безпосередньо на захід). 

Інший блогер спростував повідомлення про те, що українські сили досягли успіхів під час контратак на північний захід і південний захід від Бахмута. Водночас, він оцінив, що наступ росії з Бахмута в бік Іванівського чи Богданівки залишається малоймовірним.

Читайте також: «Вагнер» під час двомісячного відпочинку може пропустити ключові етапи контрнаступу ЗСУ — ISW  

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що повернення контролю над панівними висотами дозволило СОУ відновити вогневий тиск на сектори Бахмута, які були до того менш доступними. За його словами, на зміну «ефекту Бахмута» (коли бойові дії в одному маленькому містечку вплинули на потенціал росіян по всій зоні бойових дій) з’являється «парадокс Бахмута» (коли війська окупантів, начебто, не в оточенні, а складається враження, що це саме так). Він також додав, що окупанти зараз і бігають від руїни до руїни, намагаючись врятуватися від «відстрілу», а вийти з міста не можуть.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!