Експерт пояснив, що дає ЗСУ контроль над панівними висотами поблизу Бахмута

Семаковська Тетяна 12:43, 19 Травня 2023

гаубиця 83ffa

Минулої доби Сили оборони України успішно просунулися як у північно-західному, так і південно-західному секторі в районі Бахмута. Напрямом просування на північний-захід є Берхівка (рух вздовж водосховища), на південний-захід — Кліщіївка та фактичний вихід на панівну висоту.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

За словами експерта, Сили оборони України (СОУ) зайняли панівні висоти, які дозволяють контролювати ситуацію і в самому Бахмуті. На його думку, тепер російським окупаційним військам (РОВ) варто подумати про вихід із міста.

«На даному етапі дій СОУ метою №1 було взяття під свій контроль панівних висот, і це завдання, можна говорити, що виконано. Далі — просування в низину, де зараз копошаться РОВ як на долоні, зокрема, для нас відкривається панорама самого Бахмута. Я не знаю і знати не можу, які плани зараз реалізує Генштаб ЗСУ в районі Бахмута. Адекватно оцінюючи те, що відбувається, динаміку з боку СОУ та можливості РОВ, я можу зробити лише один висновок — найближчим часом командуванню окупантів потрібно розгортати виведення підрозділів із міста», — зауважив Олександр Коваленко.

Мапа 75688Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Експерт переконаний, це не «шапкозакидництво», а об’єктивна оцінка подій, що відбуваються.

«Командування РОВ навряд чи на це піде, адже вони, налитими від крові очима, бачать західні околиці міста і готуються ось-ось оголосити про захоплення міста-фортеці… Але для них це місто — «пастка». Те, що росіяни відмовляються визнавати факт, що їх затягнули в пастку, говорить і те, що вони стягують зараз до Бахмута додаткові сили, послаблюючи інші ділянки фронту і створюючи прецедент перенасичення і без того дуже тісної локації. Що ж, більше обмінного фонду», — додав Олександр Коваленко.

oleksandr kovalenko large 6d836Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: Facebook

Обстановка в Бахмуті

За словами експерта, ситуація у місті залишається складною. Минулої доби лінія оборони вздовж вулиць Ювілейної та Чайковського суттєво не змінилася, незважаючи на безперервний тиск РОВ та цілодобові обстріли всіма видами артилерії.

Він зазначив, що наразі лінії оборони ЗСУ проходять по:

  • вул. Лариси Шепітько-вул. Рум’янцева — буфер безпеки для Ювілейної.
  • вул. Ювілейна — основна лінія оборони.
  • вул. Чайковського-вул. Корсунського — між ними зберігається буфер безпеки.

«Перехрестя Чайковського-Ювілейної — під контролем СОУ, хоча посилюється фактор «гойдалки» за позиціями та високі ризики втратити цей контроль, ситуативно чи тимчасово — питання інше. Приклад тому — «багатоповерхівки», які «вагнера» відзвітували, що контролюють, але бої там тривають.

 

З іншого боку, не забуваємо, що я регулярно наголошував на факторі нав’язування захисниками міста своїх правил окупантам. Дивлячись на те, що відбувається за межами міста, можна говорити про те, що і справді, СОУ не просто мають ініціативу, а й диктують свої умови РОВ», — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: ЗСУ перехопили тактичну ініціативу в районі Бахмута

Нагадаємо, напередодні 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ провела наступальні дії на західних околицях Бахмута, створивши плацдарм для подальшого контрнаступу.

Раніше Олександр Коваленко зазначив, що Сили оборони України перейшли у системні контратаки саме тоді, коли ці дії можуть дати максимальну користь та ефект. Він переконаний, що Бахмут — це «пастка» для виснаження російських окупаційних військ.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!