Main menu

Військовий розповів, що ЗСУ стабілізували ситуацію в районі Бахмута

fedorenko c3931

У Бахмуті та його околицях Сили оборони стабілізували ситуацію та покращили своє положення. Ініціатива в цьому районі переходить на бік ЗСУ.

Про це в етері телемарафону розповів командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ої ОМБр ЗСУ Юрій Федоренко.

За його словами, в Бахмуті та його околицях ЗСУ вдалось стабілізувати ситуацію, покращивши своє положення. 

«У самому місті Бахмут вдалося вибити противника із займаних позицій, тобто покращити своє положення. І на підступах до міста, що дуже важливо, вдалося розжати «лещата», і на деяких відтинках Сили оборони просунулись майже на два кілометри. Зайнявши такі рубежі, противник не має можливості перерізати шляхи постачання і позбавити наше угруповання військ усього необхідного, зокрема, боєприпасів, підтягування резервів та решти необхідного для оборони Бахмута», — зазначив Юрій Федоренко.

Мапа acb4a

Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він зауважив, що наразі в цьому районі продовжуються активні бойові дії.

«На цій ділянці тривають надзвичайно жорстокі бої. Багато російських окупантів здаються в полон, оскільки не мають іншого виходу. Цей результат є надзвичайно важливим. Він став можливим, оскільки військові самовіддано виконують свою роботу, а цивільне суспільство підтримує Сили оборони», — переконаний Юрій Федоренко.

Військовий додав, що останнім часом ситуація з розмитими дорогами і багнюкою трішки покращилася в цьому районі, погода сприяє діям ЗСУ.

«Грунт на цьому напрямку підсох, але під час опадів розмокає, тому це уповільнює пересування броньованої техніки і піхоти. Водночас Сили оборони призвичаїлися до будь-яких погодних умов. Звісно, за сприятливої погоди ведення бойових дій є більш результативним. Тоді більш оперативно і швидко вдається здійснювати необхідні маневри для вибиття противника», — резюмував Юрій Федоренко.

Читайте також: росія прагне захопити Бахмут, аби протиставити цю «перемогу» успіхам ЗСУ — ISW

Нагадаємо, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що протягом декількох днів ЗСУ звільнили від ворога на півночі та півдні передмістя Бахмута близько 20 квадратних кілометрів. Водночас окупанти дещо просуваються в самому Бахмуті, вщент знищуючи місто артилерією. Подночас полковник СБУ Роман Костенко переконаний, що успіх Сил оборони на Бахмутському напрямку дозволить перехопити ініціативу по всій лінії фронту.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Oleksandr Techynskyi

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!