ЗСУ продовжують контратакувати та просуваються під Бахмутом — ISW

Семаковська Тетяна 11:53, 14 Травня 2023

Постріл із гармати a5f0f

Українські війська продовжують контратаки в районі Бахмута на тлі повідомлень про подальші здобутки на південний захід від міста. 

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Відомий російський пропагандист стверджував, що українські війська захопили нові позиції на околиці Курдюмівки (14 км на південний захід від Бахмута) і відтіснили росіян в цьому районі за канал Сіверський Донець-Донбас. За його словами, Сили оборони просунулися в бік Кліщіївки (7 км на південний захід) від Предтечиного (16 км на південний захід). Станом на 13 травня аналітики ISW не спостерігали візуального підтвердження цих додаткових здобутків України на південний захід від Бахмута чи в інших місцях поблизу міста.

Мапа 9185cПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Командувач Східного угруповання військ ЗСУ Олександр Сирський 13 травня заявив, що українські війська просуваються на невизначених ділянках фронту. В Генштабі України додали, що зараз українські війська ведуть активні дії в районі Бахмута.

«13 травня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що за три дні контрударів українські війська звільнили 17,3 квадратних кілометрів території на Бахмутському напрямку. За даними ISW, під час останніх контратак українські війська звільнили 16,85 квадратних кілометрів у районі Бахмута», — зазначили експерти Інституту вивчення війни.

Відомий російський блогер стверджував, що нещодавні успішні обмежені українські контратаки на північ від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута) погіршили здатність російських військ перекривати важливу наземну лінію зв’язку для українських сил, які діяли в самому місті. Мова йде про дорогу O0506 між Хромовим і Часів Яром.

Bakhmut Battle Map Draft May 132023 61aa1Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Ще один блогер стверджував, що російські відступи у відповідь на нещодавні українські контратаки відбулися на відносно невеликих ділянках лінії фронту. Він попередив, що ці «перегрупування» можуть стати більш значними, якщо російські сили не зможуть стабілізувати лінію фронту.

Водночас фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин 12 травня заявив, що розмови про тактичне виведення російських підрозділів є нісенітницею, оскільки російські війська продовжують залишати позиції в невизначених місцях.

Читайте також: Бахмут — це пастка для виснаження російських військ, — експерт

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що успіх Сил оборони на Бахмутському напрямку змушує «вагнера» панікувати.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!