Окупанти не зможуть оточити українські війська у Бахмуті — ISW

Семаковська Тетяна 13:01, 12 Травня 2023

Постріл РПГ 04bbf

Розгортання низькоякісних російських сил на флангах навколо Бахмута свідчить про те, що Міноборони росії відмовилося від ідеї оточення українських підрозділів у місті.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Західні експерти припускають, що МО росії, ймовірно, у січні 2023 року змінило плани на Бахмутському напрямку, коли зупинило вербування в’язнів для ПВК «вагнер». Це спонукало засновника «вагнера» євгена пригожина активізувати зусилля в районі Соледара-Бахмута та публічно, починаючи з лютого, скаржитися на відсутність підтримки з боку Міноборони.

У березні та квітні МО росії ненадовго виділило більше ресурсів на лінію фронту, направивши у район Бахмута танки «Т-90», повітряно-десантні сили та мобілізованих резервістів.

24 квітня пригожин заявив, що Міноборони росії розгорнуло лише нерегулярні та деградовані частини для утримання флангів Бахмута.

«Нездатність цих підрозділів виконати навіть обмежену місію вказує на те, що російські фланги в Бахмуті та інших подібно укомплектованих ділянках фронту, ймовірно, вразливі до українських контратак», — оцінюють експерти Інституту вивчення війни.

Bakhmut Battle Map Draft May 112023 95088Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

На думку аналітиків, розподіл сил МО в поєднанні зі змінами на полі бою свідчить про те, що небезпека російського оточення значних українських сил у Бахмуті, можливо, минула. 

В ISW припускають, що сили «вагнера», ймовірно, продовжать фронтові наступи на Бахмут, що дозволить українським силам проводити організований відхід із загрозливих районів та уникнути великого оточення.

Читайте також: Командир штурмового батальйону розповів, як «вагнерівці» тікали з-під Бахмута разом із 72-ю бригадою рф

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що Сили оборони проводять ефективні контратаки на окремих ділянках фронту. Так, на Бахмутському напрямку ворога подекуди відкинули на дистанцію до двох кілометрів.

Раніше командир тактичної групи «Азов» Андрій Білецький повідомив, що воїни 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час штурму російських позицій просунулись на кілька кілометрів та розгромили підрозділи 72-ї бригади рф. Окрім того, великих втрат зазнав 3-й штурмовий загін ПВК «вагнер».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!