Командир штурмового батальйону розповів, як «вагнерівці» тікали з-під Бахмута разом із 72-ю бригадою рф

Семаковська Тетяна 11:01, 12 Травня 2023

Дмитро 8771a

Під час контратаки в районі Бахмута ЗСУ знищили особовий склад ворога, техніку та склади боєприпасів. Сили оборони закріпилися на стратегічно важливій ділянці фронту.

Командир другого штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук розповів під час розмови з журналісткою Яніною Соколовою подробиці успішної операції.

За його словами, заява засновника ПВК «вагнера» євгена пригожина про втрату військами рф стратегічно важливої для них ділянки, де загинули п’ятсот найманців, правдива.

«За моїми підрахунками, це відповідає дійсності, з огляду на ті м’ясні штурми, які вони проводили на цій ділянці. 3-тя окрема штурмова бригада в складі тактичної групи «Азов» під командуванням Андрія Білецького і справді звільнила цю частину українських земель. Стратегічна важливість ділянки ставить під загрозу їх логістичні шляхи і ставить під загрозу їх подальше просування до Часів Яру з виходом на міську агломерацію Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ», — зазначив Дмитро Кухарчук.

Він додав, що під час штурму ЗСУ знищили велику частину живої сили окупантів та резерви, які намагалися відбити вже зайняту ділянку. Також Сили оборони знищили багато техніки і склади боєприпасів.

За словами комбата, «вагнерівці» так само тікали з позицій разом із 72-ю бригадою рф. Водночас втекти вдалося не всім росіянам.

«Для нас це важливо з точки зору того, що ми почали просуватися безпосередньо на напрямку «вагнерів». Коли пригожин говорять про те, що 72 бригада втекла, то він забуває сказати, що «вагнер» так само тікав із 72 бригадою. Втекли не всі, бої були важкими. Є полонені, які дуже багато цікавого розповіли. Продовжуємо воювати і далі звільняти українську землю», — підкреслив Дмитро Кухарчук.

Кухарчук 92fe1Командир другого штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади Дмитро Кухарчук. Фото: скріншот

На його думку, ПВК «вагнер» добровільно не залишать Україну, адже конфлікт між пригожиним та Міноборони рф — це лише «політична гра».

«У пригожина закінчується людський ресурс. Наразі на різних ділянках найманці проводять спільні чергування з військовими Міноборони рф. При конфлікті такої високої стадії, про яку говорить пригожин, спільного чергування не було б. Це російські політичні ігри. Вагнер нікуди не піде, доки ми його повністю не виб’ємо. А виб’ємо ми його точно, що вже почали робити», — резюмував Дмитро Кухарчук.

Читайте також: У росіян немає дефіциту зброї, — Маляр про ситуацію в Бахмуті

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що Сили оборони проводять ефективні контратаки на окремих ділянках фронту. Так, на Бахмутському напрямку ворога подекуди відкинули на дистанцію до двох кілометрів.

Раніше командир тактичної групи «Азов» Андрій Білецький повідомив, що воїни 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час штурму російських позицій просунулись на кілька кілометрів та розгромили підрозділи 72-ї бригади рф. Окрім того, великих втрат зазнав 3-й штурмовий загін ПВК «вагнер».

Перед цим фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що окупаційна армія рф втекла з позицій в Бахмуті та оголила один із флангів фронту. Цю ділянку довелось прикривати «вагнерівцям». Через це загинули близько 500 бойовиків.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Instagram

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!