Main menu

Окупанти посилили штурм Бахмута та обстріли міста

Постріл із танка 3af7a

Станом на 8 травня російські війська досягли незначного прогресу в західній частині Бахмута. Це відбулося на тлі повідомлень про активізацію наступальних операцій сил «вагнера» у місті.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська, ймовірно, досягли успіхів у західному Бахмуті. 7 і 8 травня російські джерела стверджували, що бойовики «вагнера» посилили штурм українських позицій у західному Бахмуті та обстріли цього району.

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що найманці просунулися в Бахмуті на 280 метрів. За його словами, наразі українські сили контролюють 2,37 квадратних кілометрів міста.

Відомий блогер спростував заяви про те, що деякі чеченські підрозділи «ахмат» дислокувалися в Бахмуті станом на 7 травня. До того ж, ISW не бачив жодного візуального підтвердження того, що підрозділи «ахмат» діють у цьому районі.

Ворожі джерела заявили, що російські війська також посилили наступ на українські позиції поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Часів Яру (13 км на захід) та Оріхово-Василівки (14 км на північний захід). За їх повідомленнями, 8 травня окупанти проводили штурми поблизу Богданівки, Предтечиного (14 км на південний захід) та Іванівського (6 км на захід).

Читайте також: Командир 127 бригади ЗСУ розповів про ситуацію в Бахмуті

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий 8 травня повідомив, що російські війська здійснили 29 штурмів на бахмутському напрямку. На думку полковника, посилення артилерійської активності вказує на те, що російські сили в цьому районі не відчувають суттєвої нестачі боєприпасів, незважаючи на нещодавні заяви пригожина. Сергій Череватий додав, що російські війська продовжують наносити наземні удари як основну тактику в районі Бахмута.

Bakhmut Battle Map Draft May 82023 e96fe

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Напередодні Командир 127 бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Роман Грищенко повідомив, що в Бахмут прибула додаткова частина ПВК «вагнер», що призвело до посилення інтенсивності штурмів. Він заявив, що Сили оборони не помітили жодних ознак того, що бойовики мають намір залишити місто. Посилення обстрілів, ймовірно, свідчить про те, що ПВК «вагнер» отримав більше боєприпасів.

Генштаб України 8 травня повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Іванівського, Часів Яру, Ступочок (14 км на південний захід).

Нагадаємо, командир роти ударних БпЛА 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Юрій Федоренко пояснив, що російська армія застосовує заборонені міжнародними конвенціями фосфорні боєприпаси, бо не має успіхів в Бахмуті.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!