Окупанти наблизились до «дороги життя» в Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:45, 4 Травня 2023

Дорога2 7d1c3

Станом на 3 травня російські війська продовжували досягати успіхів у Бахмуті та його околицях. Оточити місто ворогу не вдалося.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри від 2 і 3 травня показують, що російські війська підійшли ближче до шосе O0506, на північний захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Також кадри свідчать, що окупанти захопили Бахмутський медичний коледж.

Ворожі джерела стверджували, що російські та українські війська продовжували бої на північ від Бахмута, поблизу Богданівки (6 км на північний захід). За повідомленнями пропагандистів, сили групи «вагнера» просунулися в західному та південному Бахмуті.

Відомий блогер заявив, що російські та українські сили продовжують бої на північ від траси O0506, поблизу Хромового. Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що українські війська контролюють 2,7 квадратних кілометрів Бахмута. За оцінкою західних аналітиків, це значною мірою відповідає поточному контролю ISW.

Журналіст Богдан Мірошников повідомив, що бої у місті тривають біля танкової частини. За його словами, ворог тисне у приватному секторі, а в західних кварталах лінія фронту не змінилась.

«У напрямку західних кварталів без змін. Хромове — пекло. Іванівське — так само. Наші воїни тримають ключові пункти оборони. На північному фланзі без змін. Складні бої тривають. Ситуація залишається вкрай важкою та тримається виключно на стійкості наших воїнів!» — додав журналіст.

Bakhmut Battle Map Draft May 032023 9f578Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

У Генштабі України повідомили, що російські війська продовжували атакувати Бахмут і здійснили безуспішні наземні атаки в напрямку Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Предтечиного за 14 км на південний захід від Бахмута та Нью-Йорка (30 км на південний захід від Бахмута).

Читайте також: Штурм Бахмута: росіяни просунулися поблизу траси до Хромового

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!