Бої за Бахмут стримують наступ ворога і не дають йому збільшувати фронт, — Сирський

Семаковська Тетяна 10:52, 30 Квітня 2023

генерал сирський 1 cf228

Бої за Бахмут мають важливе значення не лише для російських загарбників, а й для Сил оборони. Утримання міста не дозволяє ворогу збільшувати лінію фронту.

Про це в інтерв’ю «Інтерфаксу» повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України, генерал-полковник Олександр Сирський.

За його словами, Бахмут залишається об’єктом зосередження основних зусиль ворога з-поміж усіх інших напрямків, оскільки окупанти прагуть продемонструвати хоча б якісь успіхи на Донбасі.

«Для росії схід України — це єдина ділянка фронту, де вона з початком «великого наступу» досягла хоч якогось прогресу. План «завоювати Україну за три дні» трансформувався у дев’ятимісячні спроби довкола невеликого міста. Після низки поразок на півночі та півдні України керівництву росії необхідно продемонструвати хоча б найменший успіх в окупації Донбасу. Не оволодівши ним, окупанти не зможуть розвивати наступ в напрямку Краматорська та Сіверська. Тому російська пропаганда подає бої за Бахмут як другу «битву за Сталінград». Вони люблять такі паралелі робити. А для досягнення своїх цілей росія не пошкодує ані людських, ані матеріальних ресурсів», — підкреслив Олександр Сирський.

Мапа 95a9eПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Військова доцільність оборони Бахмута

Генерал-полковник пояснив, що битва за місто стримує наступ росіян, позбавляючи їх можливості розширювати фронт.

«Бої за Бахмут мають важливе значення не лише для ворога, а й для нас. Адже протягом декількох місяців на цьому напрямку ми стримуємо наступ ворога і не даємо йому збільшувати фронт. Окрім того, ми завдаємо ворогу значних втрат — знищуємо їхні найпрофесійніші підрозділи, озброєння та військову техніку», — додав Олександр Сирський.

За його словами, подальше утримання Бахмута має важливе значення для нашої оборони з декількох причин:

  • місто є важливим вузлом оборони, утримання якого забезпечує стійкість оборони угруповання військ в цілому;
  • Бахмут є вдало розміщеною природною фортецею, яка оточена річками та розміщена на пагорбах, що сприяє веденню оборони;
  • також захисту міста сприяє наявність багатоповерхової забудови та розвинена інфраструктура на лівому березі річки Бахмутовка, де ведуть оборону наші війська;
  • бій щодо оволодіння містом є специфічним видом бойових дій, який потребує особливих навичок та створює труднощі для військ, які вели наступ в умовах лісостепу;
  • Бахмут є частиною Костянтинівсько-Краматорської агломерації, утримання якої виключає вихід противника у фланг та тил угруповань наших військ на Лисичанському та Донецькому напрямках.

Читайте також: ЗСУ не дають росіянам перерізати шляхи сполучення до Бахмута, — Череватий

Мотивація українських військових

Як розповів генерал-полковник, Сили оборони добре усвідомлюють, з ким і за що воють. За його словами, кожен воїн розуміє, що українську землю, свої родини та дітей треба захистити від «руського миру».

«Мотивація дуже проста. Наші військові чудово усвідомлюють, з ким і за що ми воюємо. Вони знають і на власні очі бачать, що таке «руський мір», який крім горя та нещастя нічого більше не несе. Вбивства, насильство, безправ’я, вщент зруйнована інфраструктура — все це ми бачили на територіях, які звільняли від окупантів. Жодних ілюзій немає. Тому кожен, хто сьогодні боронить Україну розуміє, що нашу землю, наші родини та наших дітей треба захистити від цього всього», — резюмував Олександр Сирський.

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!