Нас вистачить на два-три тижні, — пригожин заявив про неминучий наступ ЗСУ в Бахмуті

Семаковська Тетяна 13:01, 27 Квітня 2023

Пригожин 0adab

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин вважає, що Сили оборони України завершують підготовку до контрнаступу на Бахмутському напрямку. Водночас він розкритикував «російських зрадників», які нібито заборонили надавати боєприпаси «вагнеру».

Про це пригожин повідомив в аудіокоментарі російському виданню «аргументи тижня».

Погода впливає на бойові дії

За словами очільника бойовиків, наступ ЗСУ почнеться після покращення погодних умов.

«Сьогодні йдуть дощі. 2 травня має пройти останній дощик, ще тиждень треба на те, щоб вітер висушив ґрунт. Після цього ЗСУ будуть готові рухатися. Чи робитимуть вони це на 9 травня, щоб у «зіпсувати свято»? Може й так, а може й не так. Це тільки у нас, в росії, все прийнято робити на свята, на 8 березня і на 9 травня. ЗСУ готові повністю йти і різати наші фланги», — заявив пригожин. 

Мапа bd16cПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

«Снарядний голод»

Він стверджує, що ПВК «вагнер» перестав отримувати боєприпаси. Через це втрати бойовиків значно збільшилися. Однак, не підготовлених людей, за його словами, на фронт не відправляють.

«Боєприпасів нам ніхто не дає. Злочинна команда не давати боєприпасів… Боєприпаси збираються на складах пачками, як я вже й казав. Кількість людей ПВК «вагнер» висихає: загиблі, поранені і ті, хто пішли після закінчення контракту. Нові резерви ми готуємо. Ми не будемо кидати їх в бій, доки не підготуємо повністю. Доки вони не стануть тими бійцями, які можуть захищати інтереси держави», — розповів очільник найманців.

 

Читайте також: У Бахмуті російські ПВК конкурують між собою — ISW

пригожин підкреслив, що загалом «вагнер» свою історичну місію вже виконав. Водночас він додав, що ПВК продовжуватиме виконувати її до останнього бійця.

«Ми, як я вже казав, перемелюємо резерви ЗСУ. Сьогодні в Бахмут прибувають добре підготовлені підрозділи противника. Цілими днями польська мова. Йде кривава битва. Снарядів нам не дають. І ми робимо все можливе на тій мінімальній кількості, яка у нас є. Повинен загинути один боєць при штурмі будівлі, а гине п’ятеро.  Через те, що немає снарядів нам нічим знищувати артилерію противника», — повідомив засновник «вагнера».

росіяни 623e4російські військові. Фото: росЗМІ

«Зрада» всередині росії

За його словами, наступ української армії неминучий, а всередині російської федерації відбувається зрада. пригожин також розповів, що найманці спробують зірвати наступ ЗСУ.

«Наступ українців неминучий. Я думаю те, що сьогодні відбувається — це злочин перед росією і перед російським народом. І це не повинно бути поза увагою. «Злочинці» мають відповідати. Нас ще вистачить тижні на два-три, доки останній патрон залишається в автоматному ріжку. Потім «інтригани» мають відповісти за те, що відбувається на фронті», — резюмував пригожин.

Раніше ми писали, що євген пригожин намагається підірвати довіру до російських державних ПВК.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: RFE/RL

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!