З’явилися кадри знищеної телерадіовежі в Бахмуті

Семаковська Тетяна 15:30, 25 Квітня 2023

Вишка f1352

В західній околиці Бахмута зафільмували знищену телерадіовежу. До повномасштабного вторгнення росії в Україну вона ретранслювала сигнали телебачення, радіо та зв’язку в Бахмутському районі.

Про це свідчить оприлюднене у мережі відео з безпілотника, пише «Вільне радіо».

Яке значення мала телевежа?

Вежа знаходилась у районі індустріального фахового коледжу по вулиці Григорія Сковороди, що на західній околиці міста. Це була важлива для телерадіокомунікації вежа, яка ретранслювала сигнали аналогового та цифрового телебачення, мобільного та спеціального зв’язку в Бахмутському районі. До слова, її висота сягала 85 метрів.

vezha retransliator v Bakhmuti 82ba8Телерадіовежа в Бахмуті до знищення. Фото: libkos

На початку поширюваного відео самої вежі вже немає. На землі видно лише уламки її металевого каркасу.

Вежа dbfbfЗнищена телевежа та залишки її металевого каркасу (в центрі). Фото: скріншот із відео

Захоплення вежі в 2014 році 

Нагадаємо, в 2014 році під час окупації Бахмута терористи захопили цю телевежу та охороняли об’єкт. Тоді за рішенням окупаційної влади самопроголошеної Донецької народної республіки з 6 травня розпочалися відключення ефірного мовлення українських телеканалів. 

До слова, терориста, який захопив вежу в Бахмуті, кілька років не могли посадити до в’язниці, повідомляв сайт 06274.com.ua. Мова йде про Сергія Варющенка, уродженця Пермської області. У травні-серпні 2014 року він брав участь у діяльності самопроголошеної «ДНР». У жовтні 2016 року Придніпровський райсуд Черкас визнав його винним в терористичній діяльності.

Терорист 2483dСергій Варющенко, терорист, який захопив вежу в Бахмуті. Фото: із забороненої соцмережі

Український прапор на вежі

Зазначимо, що 22 січня цього року військові 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила підняли державний прапор над телевежею у Бахмуті та привітали українців з Днем Соборності.

«Бахмут — це українське місто. Ми його захищали, й будемо захищати до кінця!» — наголосили тоді українські військові.

Стяг b48a5Український прапор і стяг 24 ОМБр імені короля Данила на вежі в Бахмуті. Фото: скріншот із відео Сухопутних військ ЗСУ

Читайте також: Зрадники з Бахмута й Соледара: про що брешуть українці на стороні росії?

Наразі невідомо, за яких саме обставин відбулося знищення телерадіовежі. Швидше за все, окупанти не зможуть відновити її роботу та транслювати російську пропаганду в Бахмутському районі.

Фото: Скріншот із відео Сухопутних військ ЗСУ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!