росіяни штурмують «дорогу життя» в Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:33, 23 Квітня 2023

At the Ukrainian region of Donbas near Bachmut 2 991b4

Минулої доби, 22 квітня, російські війська продовжували наступ навколо Бахмута. Окупантам не вдалося завершили поворот навколо міста, аби оточити його.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 21 квітня, показують, що російські війська просунулися до ділянки траси O0506, на північний захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). 

російські джерела стверджували, що бійці ПВК «вагнер» штурмують «дорогу життя» в цьому районі. Станом на 22 квітня, за їх словами, окупанти не оточили Бахмут. Пропагандисти стверджували, що українські війська деякий час не користуються трасою O0506, оскільки армія рф «сильно її перекрила».

російські джерела також заявили, що для постачання свого угруповання в Бахмуті українські сили використовують дороги, які проходять через Іванівське, а також численні польові дороги в цьому районі. Відомий блогер стверджував, що сильні дощі розмили контрольовані Україною ґрунтові дороги до Бахмута, що унеможливило вихід із міста. Інший пропагандист заявив, що сильні дощі заважають колісній техніці користуватися польовими дорогами. Водночас він підтвердив, що українські сили можуть використовувати гусеничну техніку на цих дорогах до Бахмута.

Bakhmut Battle Map Draft April 222023 4fa6aАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Міністерство оборони росії заявило, що десантно-штурмові загони «вагнера» захопили три квартали на заході Бахмута. Окрім того, російські блогери стверджували, що окупаційні війська просунулися в південному та центральному Бахмуті, а також ближче до школи олімпійського резерву в західному Бахмуті. Водночас західні аналітики не спостерігали візуального підтвердження подальшого просування росіян у межах міста.

Генштаб України повідомив, що напередодні російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Григорівки (9 км на північний захід від Бахмута), Богданівки (6 км на північний захід), Хромового та Іванівського (6 км на захід).

Читайте також: росіяни спростовують власні заяви про ситуацію в Бахмуті

Нагадаємо, британська розвідка вважає, що пропагандисти перебільшують вплив погоди на очікуваний контрнаступ України.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Aris Messinis & AFP

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!