Main menu

ЗСУ щодня готуються до повного звільнення наших територій, — Маляр

Танки 3769f

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр наголосила, що контрнаступ не варто зводити до якихось активних наступальних дій і конкретних дат. Вона повідомила, що на Сході уже зараз тривають контрнаступальні дії ЗСУ.

Про це вона заявила в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

Чиновниця розповіла, що Сили оборони націлені на звільнення території та зупинку ворога в його наступальних діях. 

«Не треба зводити публічно контрнаступ лише до якихось активних наступальних дій, тому що йдеться про стратегічну мету ЗСУ — звільнити всі тимчасово окуповані території. Тому говорити вузько про контрнаступ — некоректно. Це величезний комплекс дій та заходів, які здійснюють ЗСУ. Це насамперед підготовка людей до комплексу дій — і до оборонних, і до наступальних. Але усе разом, якщо ми говоримо про нашу стратегічну мету, це можна назвати заходами контрнаступальних дій. Вони включають підготовку техніки, людей, готування резерву, формування тактики планів «А», «Б», «В», тому що не може бути лише одного варіанту дій, бо ворог теж реагує на це», — підкреслила Ганна Маляр.

Вона пояснила, що Україна щоденно готується до повного звільнення своїх територій, а не тільки до контрнаступу. За її словами, активні штурмові дії в Бахмуті та на інших напрямках можна вважати контрнаступом.

Маляр Укрінформ a2113

Ганна Маляр. Фото: Укрінформ

Читайте також: росія за будь-яку ціну прагне захопити Бахмут, — Маляр

«Подібні рішення приймаються за дуже короткий термін, а не за місяць-два. План остаточно обирається таким чином, щоб ворог не зміг відреагувати. Ви повинні розуміти, що ЗСУ на сьогодні не готують щось одне в якомусь конкретному напрямку, а потрібно розуміти, що ЗСУ щодня готуються до повного звільнення наших територій, а не тільки контрнаступ. І, власне, активні штурмові дії в Бахмуті, Мар'їнці на Авдіївському, Лиманському напрямках фронту, теж можна вважати елементом контрнаступу», — резюмувала Ганна Маляр.

Раніше заступниця міністра оборони України заявила, що росіяни задіяли в Бахмуті професійні підрозділи десантників.

Фото: Міністерство оборони України

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!