ЗСУ не підтвердили застосування росіянами важких вогнеметних систем біля Бахмута

Семаковська Тетяна 18:33, 7 Квітня 2023

Система Солнцепек 08cc2

Українські військові поки що не верифікували застосування російськими силами термобаричної вогнеметної системи «ТОС-1А». 

Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі програми «Свобода. Ранок», пише «Радіо Свобода».

Полковник прокоментував інформацію американського Інституту вивчення війни про те, що на Бахмутському напрямку експерти помітили важкі вогнеметні системи «ТОС-1А» («Солнцепек»).

«За цю добу «Солнцепек» ще не верифіковано, хоча це не новина, бо ворог з початку війни використовував свої термобаричні системи. Ми знаємо їх ефект і знаємо, як вберегтись і як знищувати. Не одна установка цих систем була вже знищена протягом війни», — підкреслив Сергій Череватий.

Наявність «ТОС-1А» в районі Бахмута, на думку західних аналітиків, може свідчити про перебування там десантників. ЗСУ цю інформацію підтверджують і додають, що на Бахмутському напрямку воюють й інші російські регулярні підрозділи.

«вагнерівці вже підсилюються регулярними підрозділами ворога, повітряно-десантними підрозділами, мотострілецькими та артилерійськими. Тактику вони не змінили — діють малими тактичними групами, поки що угрупування «вагнера» залишається головною атакуючою силою і в міській забудові особливо її не зміниш. Це тактика малих тактичних груп і вона характерна була для «вагнера» і на полі бою, і тим більш у самій міській забудові», — резюмував Сергій Череватий.

Нагадаємо, окупанти скидають в районі Бахмута  удосконалені керовані авіаційні бомби «ФАБ-500».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: росЗМІ

Читайте також: росіяни застосовують термобаричну зброю для ударів по Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!