росіяни застосовують термобаричну зброю для ударів по Бахмуту

Семаковська Тетяна 11:30, 6 Квітня 2023

Система 14607

Минулої доби окупанти продовжили наступальні операції в районі Бахмута. 5 квітня російські війська досягли певних успіхів. Західні аналітики спостерігають використання у цьому районі важких вогнеметних систем «ТОС-1А».

Про це інформує Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри показують, що росіяни просунулися на північ від Хромового (2 км на захід від Бахмута) та на північний схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від міста).

російські джерела стверджували, що бойовики «вагнера» захопили школу в центрі Бахмута, на захід від стадіону «Металург». Пропагандисти заявили, що «вагнер» досяг успіхів у центральному та східному Бахмуті, однак не зміг просунутися біля Іванівського.

У Генштабі України повідомили, що Сили оборони відбили наземні атаки в Бахмуті, в районі Богданівки (5 км на північний захід) та Іванівського (2 км на південний захід).

Один блогер припустив, що російські сили можуть спробувати оточити Бахмут із двох напрямків. За його словами, окупанти намагатимуться перерізати лінії постачання до Часового Яру (на південний захід від Бахмута), а потім перерізати забезпечення українських сил через Хромове (на північний захід від Бахмута).

Bakhmut Battle Map Draft April 52023 4a47eАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російські сили використовують важкі вогнеметні системи залпового вогню «ТОС-1А» для ударів по цілях у Бахмуті. На опублікованих 5 квітня відеозаписах бойових дій видно застосування таких систем 76-ю та 106-ю гвардійськими повітряно-десантними дивізіями.

Західні експерти оцінюють, що використання зброї рівня військового округу для операцій у Бахмуті не дасть російським силам вирішальної наступальної переваги.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: росЗМІ

Читайте також: При загрозі оточення і втрат будуть відповідні рішення, — Зеленський про ситуацію в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!