Сили оборони провели контратаку і відбили втрачені позиції під Бахмутом

Семаковська Тетяна 11:32, 1 Квітня 2023

генштаб постріл 1d2b4

Минулої доби російські війська продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях. ЗСУ контратакували біля Бахмута, а окупанти досягли незначних успіхів у місті.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, показують прапор групи «вагнера» на будівлі в центрі Бахмута, в межах кількох кварталів від міської адміністрації.

російські джерела стверджують, що бойовики «вагнера» продовжували атакувати північний і південний Бахмут. Також окупанти безуспішно намагалися атакувати на захід у напрямку до Хромового. Відомий пропагандист заявив, що «вагнеру» не вдається досягти значного прогресу в Бахмуті, оскільки всі атаки в місті та навколо нього безуспішні.

Фінансист групи «вагнера» євген пригожин повідомив, що немає жодних ознак того, що українські війська залишають Бахмут. Також очільник бойовиків заявив, що «вагнер» не звітує про повний обсяг власних здобутків у Бахмуті. Він закликав звичайні російські сили продовжувати утримувати фланги навколо Бахмута і підтримувати операції «вагнерівців» в місті.

У Генштабі України повідомили, що минулої доби російські війська продовжили штурм міста та провели додаткові безуспішні наступальні дії в районі Оріхово-Василівки (12 км на північний захід від Бахмута). 

Українські війська відновили позиції навколо Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, свідчать про те, що українські війська провели контратаку на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського (близько 7 км на південний захід від Бахмута). Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський 31 березня повідомив, що російські війська на окремих ділянках Бахмута помітно нервують через те, що у них залишається менше людських ресурсів для штурму українських позицій.

Ситуація на фронті під Бахмутом ca935

Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

В Інституті вивчення війни оцінюють, що оборона Бахмута залишається стратегічно-надійною до тих пір, поки українські війська змушують росіян відводити живу силу та техніку. При цьому українські війська не зазнають надмірних втрат.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Читайте також: ЗСУ запобігли загрозі оточення в Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!