Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води

Семаковська Тетяна 16:00, 24 Березня 2023

Часів Яр

Через війну Часів Яр повністю залишився без питної води. Проте ще не всі жителі міста евакуювалися. Волонтери гуманітарної місії «Проліска» спробували власними силами вирішити проблему відсутності води в населеному пункті.

Місцеві активісти пробурили в Часів Ярі кілька свердловин з питною водою. Потім вони встановили резервуар біля джерела з «найкращою» водою, підключили генератор та вивели кран. Так, кожен мешканець міста може прийти і набрати собі скільки треба.

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут IN.UA», з чого все починалося.

«Я мав певний гіркий досвід із міста Дебальцеве. В 2014-2015 роках люди там лишилися без води. І це було великою проблемою. Не хотілося повторення історії. Тому ми пробурили в Часів Ярі свердловину і знайшли місце, де вода найсмачніша. Ми готувалися до найгіршого і, на жаль, це найгірше сталося», – згадує волонтер.

До слова, вода в ємність качається з території будинку, де раніше знаходилась гуманітарна місія «Проліска». Тут, в свердловині завглибшки близько 20 метрів, виявилася найсмачніша вода. Саме тому резервуар із краном встановили у цьому місці.

«Завдяки цій ємності і крану населення Часів Яру може користуватися більш менш чистою водою. Назвемо її умовно питною або технічною. Щоденно ми викачуємо біля восьми тон води», – розповів Євген Ткачов.

євген 02855

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов під час роботи. Фото: Facebook Євгена Ткачова

За його словами, обслуговувати таку свердловину не так просто, оскільки потрібні ресурси і відповідне обладнання. Втім, волонтерам теж допомагають.

«Наразі – це недешеве задоволення. І через те, що швидко генератори зношуються і пальне витрачається. Буквально вчора точку видачі прилетіло. Наш генератор, який стояв тут, «геройськи загинув». Дякувати є ті, хто допомагає. Завдяки Військовій адміністрації Часів Яру Сергій Чаус виділив нам новий генератор. Тепер у нас є запас», – пояснив Євген Ткачов.

генератор b4e9b

Генератор, пошкоджений під час обстрілу росіян. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

генератор 1 5bf16

Новий генератор, виділений Військовою адміністрацією Часів Яру. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

Зазначимо, що точка набору води продовжує працювати у Часів Ярі попри щоденні обстріли.

Також волонтери гуманітарної місії «Проліска» роздають щотижня близько 20 тонн бутильованої питної води. Допомогають активісти й жителям інших прифронтових населених пунктів. Щоденно «Проліска» розвозить по навколишнім селищам близько двох тонн води зі свердловини в Калинівці.

336918160 1499485787123810 5900498456550590720 n 82a7c

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

335585164 140728691991099 6023529250337211278 n 6a49f

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

Фото: Євген Ткачов

Читайте також: Кириленко повідомив, скільки цивільних залишилося в Бахмуті та як проходить евакуація

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!