Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води

Семаковська Тетяна 16:00, 24 Березня 2023

Часів Яр

Через війну Часів Яр повністю залишився без питної води. Проте ще не всі жителі міста евакуювалися. Волонтери гуманітарної місії «Проліска» спробували власними силами вирішити проблему відсутності води в населеному пункті.

Місцеві активісти пробурили в Часів Ярі кілька свердловин з питною водою. Потім вони встановили резервуар біля джерела з «найкращою» водою, підключили генератор та вивели кран. Так, кожен мешканець міста може прийти і набрати собі скільки треба.

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут IN.UA», з чого все починалося.

«Я мав певний гіркий досвід із міста Дебальцеве. В 2014-2015 роках люди там лишилися без води. І це було великою проблемою. Не хотілося повторення історії. Тому ми пробурили в Часів Ярі свердловину і знайшли місце, де вода найсмачніша. Ми готувалися до найгіршого і, на жаль, це найгірше сталося», – згадує волонтер.

До слова, вода в ємність качається з території будинку, де раніше знаходилась гуманітарна місія «Проліска». Тут, в свердловині завглибшки близько 20 метрів, виявилася найсмачніша вода. Саме тому резервуар із краном встановили у цьому місці.

«Завдяки цій ємності і крану населення Часів Яру може користуватися більш менш чистою водою. Назвемо її умовно питною або технічною. Щоденно ми викачуємо біля восьми тон води», – розповів Євген Ткачов.

євген 02855

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов під час роботи. Фото: Facebook Євгена Ткачова

За його словами, обслуговувати таку свердловину не так просто, оскільки потрібні ресурси і відповідне обладнання. Втім, волонтерам теж допомагають.

«Наразі – це недешеве задоволення. І через те, що швидко генератори зношуються і пальне витрачається. Буквально вчора точку видачі прилетіло. Наш генератор, який стояв тут, «геройськи загинув». Дякувати є ті, хто допомагає. Завдяки Військовій адміністрації Часів Яру Сергій Чаус виділив нам новий генератор. Тепер у нас є запас», – пояснив Євген Ткачов.

генератор b4e9b

Генератор, пошкоджений під час обстрілу росіян. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

генератор 1 5bf16

Новий генератор, виділений Військовою адміністрацією Часів Яру. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

Зазначимо, що точка набору води продовжує працювати у Часів Ярі попри щоденні обстріли.

Також волонтери гуманітарної місії «Проліска» роздають щотижня близько 20 тонн бутильованої питної води. Допомогають активісти й жителям інших прифронтових населених пунктів. Щоденно «Проліска» розвозить по навколишнім селищам близько двох тонн води зі свердловини в Калинівці.

336918160 1499485787123810 5900498456550590720 n 82a7c

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

335585164 140728691991099 6023529250337211278 n 6a49f

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

Фото: Євген Ткачов

Читайте також: Кириленко повідомив, скільки цивільних залишилося в Бахмуті та як проходить евакуація

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!