День українського добровольця: розповідь оборонця Бахмута про дні на фронті

Семаковська Тетяна 18:17, 14 Березня 2023

335202539 734810578356184 6710287338649727800 n 1 5478cСьогодні, 14 березня, в Україні відзначають День українського добровольця. В 2017 році це свято запровадили, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Як проходять будні на фронті українських оборонців — розповів у сюжеті Ukrainian military TV доброволець Михайло Гречухін. У 2014-2015 рр. чоловік воював у складі 93 ОМБр

З початком широкомасштабного вторгнення росії Михайло нищить ворога разом з 58 мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського. 

На чолі зведеного розвідувального загону він брав участь у боях за переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки. Також захищав Лисичанськ та Бахмут. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за участь в операції з оборони Києва. 

У випуску програми “Воїн – це я” військовослужбовець розповів про тактику ворога в Бахмуті. 

“З деякими перервами і виходами на полігон ми були на умовній обороні Бахмута. Артилерія там працює постійно, але я б не сказав, що вона підтримує піхоту. Тобто вона працює по площам, по самому Бахмуту, по нашим тиловим позиціям. Обстріл іде постійно. До нього усі настільки звикають, що перестають звертати увагу. Просто постійно прилітає кудись в Бахмут.

Ворог просувається “м’ясними” хвилями. Їх перша група намагається захопити якусь позицію або закріпитися на місцевості, а потім дати можливість накопичуватись іншим групам на тому рубежі, близько до наших позицій (300-500 метрів). Потім особовий склад намагається ривком просунутись і захопити наші передові позиції. Часом буває, що їм це вдається. Але дуже часто їм це не вдається. Наша артилерія і вогневі засоби працюють, не дають їм накопичуватися і окопатися, – говорить Михайло.

За словами добровольця, російські десантники добре підготовлені, проте їх лишилося дійсно мало. Саме тому на штурм ідуть “вагнерівці”. Їм це вдається через велику кількість людей, яких не шкода.

“Відповідно вони більш ефективні, ніж кадрові російські війська. Початок штурму Бахмута – це цілодобова робота. У нас ламалися машини, техніка. Не можу сказати, чому місто таке важливе для ворога. Можливо, це політична “гризня” всередині росії за перерозподіл влади”, – припустив військовий.

Чоловік розуміє, що це війна за наше майбутнє. Його сім’я підтримує і чекає повернення героя.

“Мені пощастило, що дружина мене абсолютно підтримала. Ця війна, яка показує реальний статус України в світі. Без нашого продовольства може бути світовий голод та велика рецесія світової економіки. Після перемоги я маю прокинутись наступного ранку в зовсім іншій Україні, з іншими перспективами, – підсумував Михайло Гречухін. 

Під час повномасштабного російського вторгнення вшанування Дня українського добровольця є надзвичайно важливим. Після 24 лютого люди різних професій та роду занять об’єдналися, аби боротися з російськими окупантами.

З нагоди свята Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний привітав захисників з Днем українського добровольця.

“Відданість. Рішучість. І щире прагнення захищати Батьківщину. Щодня. Щосекунди. Українці демонструють всьому світу, що означає – бути добровольцем. Насамперед у героїчних боях на передовій. У цілодобовій волонтерській праці. Допомогою в тилу. За покликом серця, заради перемоги. Ворог хоче нас зламати, але нація добровольців – непереможна. Сьогодні всі ми, як ніколи, згуртовані і боремося за свою незалежність. З Днем українського добровольця!”, – звернувся Залужний до всіх захисників України.

Фото: Генштаб

Читайте також: Україна розпочала виробництво дефіцитних снарядів для радянських танків

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!