пригожин розплачується вагнерівцями за провалену обіцянку — захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:22, 13 Березня 2023

phpaxdosq 559x345 7d388Російське військове керівництво намагається помститися пригожину за конфлікт, який він створив у травні 2022 року. За оцінками Інституту війни від 22 січня та 26 лютого, Кремль надав пригожину підтримку, коли путін намагався поповнити свої війська добровольцями, щоб уникнути оголошення мобілізації.

Такі спостереження наводить Інститут вивчення війни.

пригожин переконав путіна, що він зможе захопити Бахмут, якщо отримає доступ до запасів боєприпасів Міноборони рф і зможе розширити кількість вагнерівців, включивши до них звичайних росіян та ув’язнених. 

путін надав пригожину доступ до цих ресурсів, бо він дедалі більше розчаровувався в російському військовому командуванні, яке не змогло захопити Київ і фактично розтратило резерви, не досягнувши відчутного результату. 

путін, ймовірно, сприйняв заклики російського військового командування до мобілізації як загрозу стабільності свого режиму і довірився пригожину, чиї сили вже допомогли захопити Попасну, Сєвєродонецьк і Лисичанськ у Луганській області.

Рішення путіна стати на бік пригожина розлютило шойгу і герасимова, яким було доручено поділитися обмеженим спорядженням і боєприпасами з найманцями Вагнера.

З травня 2022 року пригожин також веде невпинну кампанію, щоб дискредитувати звичайні війська рф. Пов’язані з Вагнером блогери почали вихвалятися успіхами найманців в штурмових операціях і навіть поширювали ідею про те, що пригожин може замінити шойгу на посаді міністра оборони у вересні 2022 року. 

пригожин переоцінив залежність путіна від сил Вагнера, він намагався отримати популярність після невдач російських військових під час масштабних контрнаступів України в Харківській області та під Лиманом у Донецькій області. 

Приблизно в цей час пригожин з’явився в російському інформаційному просторі на відео з вербуванням полонених 14 вересня, лише через три дні після втрати росією більшої частини Харківської області. Згодом фінансист ПВК скористався хвилею критики проти Міноборони рф та прорекламував набір до Вагнера. Очевидні військово-політичні амбіції пригожина занепокоїли путіна в жовтні, коли його режим був найбільш вразливим для громадського контролю. 

Зрештою, путін дозволив МО РФ повернути контроль над Бахмутським напрямком від Пригожина в січні, оскільки сили Вагнера не змогли здобути обіцяну перемогу над Бахмутом до кінця 2022 року.  путін в телеінтерв’ю 15 січня не визнав заслуги пригожина у захопленні Соледара, натомість приписав перемогу Міністерству оборони і Генштабу. путін і МО РФ можуть використати Пригожина як “цапа-відбувайла” для дорогого наступу на Бахмут, коли наступ досягне кульмінації. 

Значна частина російських і західних ЗМІ, які висвітлюють події в Бахмуті, вже зосереджені в основному на великих втратах “Вагнера”, тим самим це дозволяє замовчувати інші втрати, яких зазнали російські звичайні війська. 

Кремль створює нові збройні формування при державних енергетичних компаніях, ймовірно, в спробі замінити Вагнера. Падіння пригожина, ймовірно, налякає інших кремлівських чиновників, таких як кадиров, і змусить їх зменшити свої амбіції, щоб уникнути долі кухаря путіна. Крім того, пригожин заробив погану репутацію через те, що ставився до своїх військ як до гарматного м’яса.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Вагнерівців в Бахмуті використали, як гарматне м’ясо, щоб зберегти звичайну армію рф

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!