Оборона Бахмута продовжиться, готується підкріплення

Семаковська Тетяна 10:25, 7 Березня 2023

photo 2023 03 04 16 43 35 6dab4Україна продовжуватиме захищати Бахмут і надалі. Президент України Володимир Зеленський заявив наприкінці дня 6 березня, що він віддав наказ про підкріплення Бахмута.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Ця заява була зроблена після зустрічі Зеленського 6 березня з Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Валерієм Залужним та Командувачем Сухопутних військ України генерал-полковником Олександром Сирським, під час якої обидва командири рекомендували продовжувати оборону Бахмута і попросили Зеленського посилити українські сили в цьому районі. 

Радник президента України Михайло Подоляк також заявив 6 березня, що українська оборона Бахмута “досягла своїх цілей” і є “великим стратегічним успіхом”.

Заяви українських офіційних осіб щодо Бахмута, ймовірно, частково мають на меті відповісти на постійне занепокоєння, висловлене деякими американцями щодо витрат України на подальшу оборону Бахмута. 

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 6 березня, що він не буде розглядати відхід українських військ з Бахмута як “значну стратегічну невдачу”, можливо, натякаючи на те, що він виступає за такий відхід.

Бахмут не є важливим ні в оперативному, ні в стратегічному плані, заявляє Інститут вивчення війни. Взяття Бахмута є необхідним, але недостатнім для подальшого просування російських військ у Донецькій області, і російські війська вже зазнали таких великих втрат у боях за місто, що їхній наступ, найімовірніше, завершиться після того, як вони його утримають, якщо не раніше. 

Втрата Бахмута, таким чином, не є серйозною оперативною чи стратегічною проблемою для України, як зазначили держсекретар Остін та інші.

Але боротьба України за Бахмут стала стратегічно важливою через нинішній склад російських військ, зосереджених у цьому районі. У деяких західних доповідях нещодавно з’явилися припущення, що Україна витрачає свої елітні сили і дефіцитну техніку на переважно полонених з “групи Вагнера”, які є просто гарматним м’ясом, зазначаючи, що такий обмін був би невигідним для України навіть за умови високого співвідношення російських і українських втрат. 

Це спостереження загалом справедливе, хоча пул російських ув’язнених, придатних для ведення бойових дій, не безмежний, і постійне знищення десятків тисяч з них у Бахмуті означає, що вони не будуть доступні для більш важливих боїв.

Фото: Телеграм, Володимир Зеленський

Читайте також: Оборона Бахмута, навіть за умови відходу ЗСУ з міста, допомагає завдавати великих втрат росіянам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!