ЗСУ обмежено відходять зі східної частини Бахмута, — Інститут вивчення війни

Семаковська Тетяна 10:26, 6 Березня 2023

329218475 194397096613881 3527949320075381381 n 131dbЗСУ ймовірно проводять обмежений відхід у східному Бахмуті і продовжують завдавати великих втрат вагнерівцям та армії рф. Російські блогери знизили свої очікування щодо здатності їхніх сил розпочати додаткові наступальні операції, які, ймовірно, стануть кульмінацією незалежно від того, чи захоплять російські війська Бахмут чи ні.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Якщо російським військам вдасться утримати Бахмут, вони можуть спробувати відновити наступ на Костянтинівку або Слов’янськ, але їм доведеться зіткнутися з гострою нестачею особового складу та техніки. 

Неминуча кульмінація російського наступу навколо Бахмута до або після його падіння, вже завершений російський наступ навколо Вугледара, а також пробуксовування російського наступу в Луганській області, ймовірно, створюють надійні умови для майбутнього українського контрнаступу.

Згідно із аналізом Інституту вивчення війни ЗСУ, ймовірно, проводять обмежений тактичний відхід з Бахмута, хоча ще занадто рано оцінювати наміри України щодо повного відходу з міста. 

ЗСУ, можливо, відходять зі своїх позицій на східному березі річки Бахмутка, враховуючи нещодавні геолокаційні кадри руйнування залізничного мосту через річку на північному сході Бахмута 3 березня. 

Російські військові кореспонденти та блогери стверджували, що росіяни захопили східну, північну та південну частини Бахмута 5 березня. Геолокаційні відеозаписи показали, що вагнерівці продовжували просуватися в північно-східній частині Бахмута і 5 березня просунулися в районі залізничної станції Ступки. 

Станом на 5 березня, незрозуміло, чи планують українські війська утримувати позиції на західному березі річки Бахмутка.

Фото: Генштаб.

Читайте також: Як Україна може звільнити Крим: коментує військовий експерт

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!