За майже рік повномасштабного вторгнення росія так й не змогла захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:06, 17 Лютого 2023

331747404 1207019766592205 5554700555302796171 n e6696Українські високопосадовці заявили, що армія рф захопити Бахмут до першої річниці вторгнення в Україну, що вимагатиме значно вищих темпів просування російських військ, ніж ті, що спостерігалися протягом багатьох місяців.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив 16 лютого, що російські війська мають намір захопити Бахмут до 24 лютого, щоб відзначити першу річницю вторгнення в Україну, і планують провести масовану серію ракетних ударів, щоб відзначити цю дату.  

Фінансист групи “Вагнера” євген пригожин нещодавно заявив, що він очікує, що бійці групи “Вагнера” оточать Бахмут до березня або квітня.

Російські війська, схоже, не прискорюють темпи просування навколо Бахмута, і навряд чи досягнуть цієї мети до 24 лютого, про яку повідомлялося раніше. Українські сили завжди можуть вирішити, що витрати, пов’язані з утриманням Бахмута, занадто високі, і добровільно вийти з міста, хоча вище керівництво продовжує вказувати на те, що ЗСУ мають намір утримувати місто. 

ISW раніше оцінював, що українська оборона Бахмута, ймовірно, не дозволить путіну заявити, що російські війська утримали місто в річницю вторгнення, намагаючись відновити надію на перемогу росії в Україні. Кремль може завдати ще одну серію ракетних ударів по цивільних об’єктах по всій Україні, щоб відзначити символічну річницю, оскільки реальний військовий успіх продовжує вислизати від російських військових.

Фото: Генштаб

Читайте також: Вагнерівці отримали новий термін захоплення Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!