Для бахмутян організували безкоштовний медичний прийом

Семаковська Тетяна 17:49, 24 Січня 2023

Screenshot 258 6e106Компанія Датагруп-Volia у співпраці із Українсько-Ізраїльською місією Frida організували дводенний виїзд, щоб безкоштовно надавати медичну допомогу постраждалим від війни українцям.

Хто став благодійником для бахмутян?

На вихідних, 14−15 січня у Бахмут приїжджали медики-волонтери, які не дивлячись на постійні обстріли та небезпеку для власного життя, вирішили провести для усіх охочих бахмутян, які залишаються в місті, медичний огляд. Медики організували безкоштовну допомогу в Херсоні,  Бахмуті та Лимані.

Лікарі були забезпечені трансфером, проживанням, генератором та безперебійним зв’язком, щоб їх робота пройшла максимально комфортно.

«Ситуація у містах наразі, на жаль, наближена до гуманітарної катастрофи. Ми, як бізнес, не можемо стояти осторонь і продовжуємо допомагати лікарям й надалі, щоб кожен українець у прифронтових містах мав доступ до медичних послуг. Саме синергія бізнесу та волонтерів дає можливість робити такі місії більш масштабними й надавати допомогу все більшій кількості людей» − розповів ініціативу Михайло Шелемба, СЕО компанії Датагруп-Volia.

Близько 20 найкращих медиків-волонтерів України вирушили у Донецьку область. Серед них були медичні волонтери різних спеціальностей: кардіологи, гінекологи, ЛОРи, хірурги, педіатри та лікарі-інфекціоністи, онколог, парамедик, психіатр, ендокринолог, анестезіолог, гастроентеролог, дерматолог, уролог. Тож огляди та консультації були комплексними та всебічними.

323583445 6264386143596321 2651565425249291391 n 21f73

Консультація в лікаря. Фото: Volia

Загалом, у Донецькій області за два дні лікарі провели понад 580 консультацій та передали 1213 упаковок медикаментів людям, які їх потребують. 

«Коли ми вирушаємо в Донецьку область, ніколи не знаємо, чого очікувати: скільки буде пацієнтів, 100 чи 1000, або чи буде обстріл. Цього разу ми відвідали два міста. Одне − на лінії фронту. Друге − деокуповане, в якому поступово відновлюється життя, і побачили різницю» − розповідає Богдан Авраменко, лікар-кардіолог, координатор виїзних місій FRIDA Ukraine.

Читайте також: Українки можуть безплатно навчатися в Польщі: що для цього потрібно?

Враження від Бахмута

325640350 1243851712867543 2114070131997689372 n 9a8ce

Натовп пацієнтів. Фото: Volia

За словами пана Богдана в Бахмуті немає нічого, ані води, ані електрики, ані газу, люди живуть у підвалах, а в Лимані, в місті яке вже звільнено від ворога, вже почала працювати лікарня зі стаціонаром. 

Загалом за ці дні, подолавши сотні кілометрів понівеченими дорогами, лікарі допомогли близько 800 людям, які жили у важких умовах.

Зауважимо, що це вже другий виїзд, організований за підтримки компанії Volia. Вперше лікарі відвідали тільки Херсон:

«Ми завжди переживаємо, щоб максимальна кількість населення дізналася про приїзд лікарів. Але у Херсоні нас зустріла повна лікарня пацієнтів, які з радісними і повними очами надії, вітали медиків. Херсонці мали змогу проконсультуватися з декількома професіоналами, пройти відповідні дослідження(УЗД та ЕКГ), глюкометрію, дерматоскопію, відеоендоскопію вух, непряму ларингоскопію. Після цього їх зустрічав лікар, який видавав медикаменти, окуляри за потребою», – розповідала лікарка-волонтерка, отоларинголог Марина Дворська.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Чи готовий український бізнес брати ветеранів на роботу — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!