Для бахмутян організували безкоштовний медичний прийом

Семаковська Тетяна 17:49, 24 Січня 2023

Screenshot 258 6e106Компанія Датагруп-Volia у співпраці із Українсько-Ізраїльською місією Frida організували дводенний виїзд, щоб безкоштовно надавати медичну допомогу постраждалим від війни українцям.

Хто став благодійником для бахмутян?

На вихідних, 14−15 січня у Бахмут приїжджали медики-волонтери, які не дивлячись на постійні обстріли та небезпеку для власного життя, вирішили провести для усіх охочих бахмутян, які залишаються в місті, медичний огляд. Медики організували безкоштовну допомогу в Херсоні,  Бахмуті та Лимані.

Лікарі були забезпечені трансфером, проживанням, генератором та безперебійним зв’язком, щоб їх робота пройшла максимально комфортно.

«Ситуація у містах наразі, на жаль, наближена до гуманітарної катастрофи. Ми, як бізнес, не можемо стояти осторонь і продовжуємо допомагати лікарям й надалі, щоб кожен українець у прифронтових містах мав доступ до медичних послуг. Саме синергія бізнесу та волонтерів дає можливість робити такі місії більш масштабними й надавати допомогу все більшій кількості людей» − розповів ініціативу Михайло Шелемба, СЕО компанії Датагруп-Volia.

Близько 20 найкращих медиків-волонтерів України вирушили у Донецьку область. Серед них були медичні волонтери різних спеціальностей: кардіологи, гінекологи, ЛОРи, хірурги, педіатри та лікарі-інфекціоністи, онколог, парамедик, психіатр, ендокринолог, анестезіолог, гастроентеролог, дерматолог, уролог. Тож огляди та консультації були комплексними та всебічними.

323583445 6264386143596321 2651565425249291391 n 21f73

Консультація в лікаря. Фото: Volia

Загалом, у Донецькій області за два дні лікарі провели понад 580 консультацій та передали 1213 упаковок медикаментів людям, які їх потребують. 

«Коли ми вирушаємо в Донецьку область, ніколи не знаємо, чого очікувати: скільки буде пацієнтів, 100 чи 1000, або чи буде обстріл. Цього разу ми відвідали два міста. Одне − на лінії фронту. Друге − деокуповане, в якому поступово відновлюється життя, і побачили різницю» − розповідає Богдан Авраменко, лікар-кардіолог, координатор виїзних місій FRIDA Ukraine.

Читайте також: Українки можуть безплатно навчатися в Польщі: що для цього потрібно?

Враження від Бахмута

325640350 1243851712867543 2114070131997689372 n 9a8ce

Натовп пацієнтів. Фото: Volia

За словами пана Богдана в Бахмуті немає нічого, ані води, ані електрики, ані газу, люди живуть у підвалах, а в Лимані, в місті яке вже звільнено від ворога, вже почала працювати лікарня зі стаціонаром. 

Загалом за ці дні, подолавши сотні кілометрів понівеченими дорогами, лікарі допомогли близько 800 людям, які жили у важких умовах.

Зауважимо, що це вже другий виїзд, організований за підтримки компанії Volia. Вперше лікарі відвідали тільки Херсон:

«Ми завжди переживаємо, щоб максимальна кількість населення дізналася про приїзд лікарів. Але у Херсоні нас зустріла повна лікарня пацієнтів, які з радісними і повними очами надії, вітали медиків. Херсонці мали змогу проконсультуватися з декількома професіоналами, пройти відповідні дослідження(УЗД та ЕКГ), глюкометрію, дерматоскопію, відеоендоскопію вух, непряму ларингоскопію. Після цього їх зустрічав лікар, який видавав медикаменти, окуляри за потребою», – розповідала лікарка-волонтерка, отоларинголог Марина Дворська.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Чи готовий український бізнес брати ветеранів на роботу — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!