Льодова арена: як хокеїсти подарували маленьким бахмутянам свято?

Семаковська Тетяна 13:38, 23 Січня 2023

photo 2023 01 23 12 57 48 d09f3У Кременчуці, на льодовій арені “Айсберг” відбулись благодійні катання на ковзанах для маленьких бахмутян та їх батьків.

21 січня, стартує ХVІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль-2023 в Італії. Саме на честь цього свята хокеїсти разом з дітьми та їх батьками провели час на льоду та пригощалися цукерками.

Звідки ідея?

У грудні 2022 року в Telegram каналі “Бахмут” опублікували об’яву про збір грошей на солодкі подарунки для маленьких бахмутян в Полтавській області, наша редакція також долучилась до збору й поширення цієї інформації. До журналістки нашого видання Соф’ї, яка зараз тимчасово мешкає в Кременчуці, звернулась прес-аташе хокейного клубу “Кременчук”  і запропонувала не просто подарувати дітям цукерки, а влаштувати справжне свято на льоду. 

Організація

Так, за допомогою місцевої волонтерки Інни Гайдай, ми зв’язались з Ольгою Богдановою, яка допомогла з організацією свята. Пані Ольга, бахмутянка, яка ще в квітні виїхала в Кременчук. Саме вона поширила інформацію про цей захід та зібрала усіх охочих:

«У нас є група у вайбері “Кременчук-Бахмут”, в яку ми всі додавали один одного, щоб не загубитись в евакуації. Зараз там понад 300 сімей, і ми намагаємось триматись разом, щоб ділитись якоюсь корисною інформацією, як, наприклад, про цей захід».

Читайте також: Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Свято на льоду

photo 2023 01 23 12 57 44 0e4af

Хокеїсти за грою. Фото: Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Перше, що побачили запрошені гості, це відкрите тренування хокейного клубу “Кременчук”. Спортсмени спеціально для бахмутян провели двосторонню гру між собою, щоб показати діткам, що таке хокей. Можливо, надалі маленькі бахмутяни захочуть приходити на матчі.

Після цього дітей запросили на лід. Покататись мали можливість усі бажаючі, не дивлячись на вік. Хтось став на ковзани вперше, хтось був вже більш досвідчений, та хлопці підтримували усіх і завжди були поруч. Капітан команди Віталій Лялька поділився, що вони дуже ради бачити посмішки дітей та сподіваються, що вони прийдуть ще на льодову арену:

«Ми провели час з дітьми, подарували їм цукерки, побачили їх посмішки й це найменше, що ми можемо зробити для дітей, які вимушені переживати цю війну. Я вважаю, що такі свята мають бути частіше, бо ми маємо робити все, щоб малеча відволікалась від цих важких подій‎».

Ольга розповіла, що діти залишились без Новорічних свят, бо в місті нічого не було організовано для переселенців з Бахмута, тому ця подія, це просто шквал емоцій для всіх:

«Я бачу по очах дітей й батьків в якому вони захвати. Люди змогли нарешті вибратись з будинків, побачити один одного, можливо зустріти когось знайомого та пережити такі позитивні емоції. А я б сама вийшла на лід, але боюсь», – з усмішкою розповідає Ольга.

Матеріал підготувала з місця подій журналістка Соф’я Кучер

Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Читайте також: Корисні контакти для переселенців з Бахмута: де отримати гуманітарну допомогу в евакуації

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!