Льодова арена: як хокеїсти подарували маленьким бахмутянам свято?

Семаковська Тетяна 13:38, 23 Січня 2023

photo 2023 01 23 12 57 48 d09f3У Кременчуці, на льодовій арені “Айсберг” відбулись благодійні катання на ковзанах для маленьких бахмутян та їх батьків.

21 січня, стартує ХVІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль-2023 в Італії. Саме на честь цього свята хокеїсти разом з дітьми та їх батьками провели час на льоду та пригощалися цукерками.

Звідки ідея?

У грудні 2022 року в Telegram каналі “Бахмут” опублікували об’яву про збір грошей на солодкі подарунки для маленьких бахмутян в Полтавській області, наша редакція також долучилась до збору й поширення цієї інформації. До журналістки нашого видання Соф’ї, яка зараз тимчасово мешкає в Кременчуці, звернулась прес-аташе хокейного клубу “Кременчук”  і запропонувала не просто подарувати дітям цукерки, а влаштувати справжне свято на льоду. 

Організація

Так, за допомогою місцевої волонтерки Інни Гайдай, ми зв’язались з Ольгою Богдановою, яка допомогла з організацією свята. Пані Ольга, бахмутянка, яка ще в квітні виїхала в Кременчук. Саме вона поширила інформацію про цей захід та зібрала усіх охочих:

«У нас є група у вайбері “Кременчук-Бахмут”, в яку ми всі додавали один одного, щоб не загубитись в евакуації. Зараз там понад 300 сімей, і ми намагаємось триматись разом, щоб ділитись якоюсь корисною інформацією, як, наприклад, про цей захід».

Читайте також: Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Свято на льоду

photo 2023 01 23 12 57 44 0e4af

Хокеїсти за грою. Фото: Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Перше, що побачили запрошені гості, це відкрите тренування хокейного клубу “Кременчук”. Спортсмени спеціально для бахмутян провели двосторонню гру між собою, щоб показати діткам, що таке хокей. Можливо, надалі маленькі бахмутяни захочуть приходити на матчі.

Після цього дітей запросили на лід. Покататись мали можливість усі бажаючі, не дивлячись на вік. Хтось став на ковзани вперше, хтось був вже більш досвідчений, та хлопці підтримували усіх і завжди були поруч. Капітан команди Віталій Лялька поділився, що вони дуже ради бачити посмішки дітей та сподіваються, що вони прийдуть ще на льодову арену:

«Ми провели час з дітьми, подарували їм цукерки, побачили їх посмішки й це найменше, що ми можемо зробити для дітей, які вимушені переживати цю війну. Я вважаю, що такі свята мають бути частіше, бо ми маємо робити все, щоб малеча відволікалась від цих важких подій‎».

Ольга розповіла, що діти залишились без Новорічних свят, бо в місті нічого не було організовано для переселенців з Бахмута, тому ця подія, це просто шквал емоцій для всіх:

«Я бачу по очах дітей й батьків в якому вони захвати. Люди змогли нарешті вибратись з будинків, побачити один одного, можливо зустріти когось знайомого та пережити такі позитивні емоції. А я б сама вийшла на лід, але боюсь», – з усмішкою розповідає Ольга.

Матеріал підготувала з місця подій журналістка Соф’я Кучер

Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Читайте також: Корисні контакти для переселенців з Бахмута: де отримати гуманітарну допомогу в евакуації

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!