В місті голосно: як живе Бахмут сьогодні?

Семаковська Тетяна 13:01, 20 Січня 2023

Screenshot 266 0f305Бахмут, місто-фортеця, яке вже не один місяць стоїть і бореться з окупантами, які прийшли на нашу землю.  На жаль, там і досі живуть люди, які не захотіли покидати свої домівки або залишились, щоб допомагати місту. 

Про те, як живуть бахмутяни під постійними обстрілами, розповідає Олена Молчанова. Лікарка в Бахмуті надає медичну допомогу всім містянам. Олена Молчанова на питання журналіста «Як проходить життя в Бахмуті?», не задумуючись відповідає коротко:

«Голосно».

Без води й світла

Дуже часто в новинах пишуть про те, що в Бахмуті немає води й світла, для всіх це не новина, але ще це означає насправді, як людина живе без води, ділиться пані Олена:

«Воду нам привозять волонтери в Пункти Незламності, туди можна прийти й отримати декілька літрів на найнеобхідніші потреби. Також люди збирають дощову воду. Вона є, але в дуже малій кількості. Важко жити, але по іншому поки ніяк»

Пункти Незламності

Світла в місті також немає. Ратують тільки генератори та Пункти Незламності, які розпочали свою роботу в Бахмуті. 

«Пунктів Незламності в місті зараз три, в різних районах. Люди ходять в той, який найближче до житла, бо навіть дістатись до нього дуже небезпечна подорож. Там ми заряджаємо телефони, виходимо в інтернет за допомогою Starlink, п’ємо гарячий чай, та отримуємо якусь гуманітарну допомогу», – ділиться бахмутянка.

Постійні обстріли

Пані Олена запевняє, що обстріли в місті постійно, й це не перебільшення, тиші тут немає. Люди пересувається вулицями лише за необхідністю:

«Центр взагалі пустий, трохи людей видно тільки в районі Чайковського, коли тут більш менш безпечно. Місто зруйновано, кожен день нові руйнування, або повторні прильоти».

Людей з кожним місяцем стає все менше, бо все ж вирішують евакуюватись, але й досі в Бахмуті залишається близько 8700 людей:

«Людей мало, але вони є. Також є діти, але вони майже постійно ховаються в підвалах, на вулиці не з’являються».

Медицина

«За медичною допомогою люди звертаються постійно. Найчастіше це люди похилого віку, яким необхідні ліки від серця, або люди, в яких життя тримається на певних ліках. Іноді звісно приходять просто з простудою та запаленнями. На сьогодні, препарати ще є. Закінчуються ті, які найбільш ходові, від кашлю, анальгін і т.д.», – запевняє лікарка.

Фото: Роман Потапенко

Читайте також: Як живе Бахмут зараз: ексклюзивний фоторепортажЯк живе Бахмут зараз: ексклюзивний фоторепортаж

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!