Як зареєструвати дитину народжену на тимчасово окупованих територіях — інструкція від адвокатеси

Семаковська Тетяна 17:13, 19 Січня 2023

pregnant g27abe4bb4 1920 bdc6dНа жаль, сьогодні чимало українців змушені жити на тимчасово окупованих територіях. Серед цього населення немало вагітних жінок. Видання ELLE разом із адвокатесою Таліною Кравцовою пояснило, як зареєтрувати маля, якщо ви народили на непідконтрольній Україні території.

Алгоритм дій

Отож, якщо ваше маля народилися на тимчасово окупованій території батьки, (або один із батьків), інші родичі дитини, опікуни, піклувальні або уповноважені представники зазначених осіб мають звернутися до суду із заявою про встановлення факту народження дитини.

До заяви також слід додати копії паспортів батьків, копії РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків), копію свідоцтва про шлюб та всі наявні документи, на підставі яких український суд зможе встановити місце та час народження дитини, її стать, походження від батьків. 

Не забудьте додати медичні довідки, медичне свідоцтво про народження дитини, в тому числі і документи, які підтверджують факт народження, видані органами окупаційної влади. 

«Сьогодні спостерігається наявність суперечливої судової практики щодо доказів, які повинні бути подані разом із заявою. Зокрема, деякі суди вимагають подання відмови органу ДРАЦС у проведенні реєстрації народження дитини. 

Відповідно до такого підходу судів, саме письмовою відмовою ДРАЦСу належним чином підтверджується, по-перше, наявність об`єктивних перешкод для проведення державної реєстрації народження на території України, а по-друге, необхідність захисту прав заявників і дитини у судовому порядку. На мій погляд, така позиція є доволі неоднозначною, проте, зазначений підхід судової практики варто враховувати при підготовці заяви», — пояснює Таліна Кравцова.

Судовий процес

Стосовно вимог до змісту заяви, то в ній слід зазначити факт, який заявник просить встановити, та мету встановлення. У даному випадку, метою подання заяви є реєстрація народження дитини в українських органах ДРАЦС та надання свідоцтва про народження.

Заяву подавайте до будь-якого місцевого загального суду, який здійснює правосуддя на території Україні (окрім тимчасово окупованих територій). Третьою особою по справі буде виступати орган ДРАЦС, який надалі здійснить реєстрацію народження дитини на підставі рішення суду. 

В суді представляти інтереси батьків або родичів дитини може адвокат, який має право подати відповідну заяву до суду та представляти інтереси своїх довірителів в органах ДРАЦС.  Тут важливо правильно оформити повноваження представника, які можуть підтверджуватися довіреністю або ордером про надання правової допомоги. Адвокатеса зазначає, що для представництва інтересів заявників у ДРАЦСі адвокату, окрім ордера, потрібно буде пред`явити договір про надання правової допомоги.

Справи про встановлення факту народження дитини розглядаються одразу після надходження заяви до суду, якщо заява правильно оформлена, а також зібрані всі документи. В рішенні суду зазначається дата та місце народження дитини, стать та дані її батьків.

Рішення суду підлягає негайному виконанню органами ДРАЦС, які повинні зареєструвати народження дитини та видати свідоцтво про народження в день надходження відповідного рішення про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України. 

Фото: Pixabay

Читайте також: Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні містаДіти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!