Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?

Семаковська Тетяна 17:52, 18 Січня 2023

money g1c2412616 1920 f9b22Військові облігації не нова ініціатива, їх застосували для підтримки економіки ще в часи Першої Світової війни. Американський фінансист Джей Кук був першим, хто почав продавати облігації громадськості, а та радо його підтримувала, бо відчувала свій вклад в Перемогу. З 1862 до 1864 року через посередників Кук продав воєнні облігації на суму US $500. Сьогодні купити облігації в Україні може кожен охочий. Навіщо їх купляти й на що варто звернути увагу — розбиралася редакція “Бахмут. IN. UA”.

Добровільна інвестиція в захист країни

322017779 935880500686915 4516926714752326615 n ac3ef

Військовий. Фото: Генштаб

Пояснює експерт та засновник просвітницької ініціативи “Останній капіталіст” Валентин Красноперов.

Військові облігації — це інструмент демократичних країн у військовому часі, задача якого не вилучати капітал у людей, а давати їм інструмент, який допоможе їх капітал використовувати на захист держави. 

Мова йде не про збагачення й збільшення своїх капіталів, каже експерт, це добровільна інвестиція в захист країни.  

“Там відсотки взагалі не будуть покривати інфляцію, в тебе навіть капітал буде зменшуватися. Ці гроші віддадуть з часом”,  — пояснює Валентин Красноперов.

Інструмент для Перемоги

Українське суспільство активне і всіма можливими способами намагається наблизити перемогу. Хтось шиє дитячі розпашонки, хтось робить окопні свічки, а дехто ризикуючи власним життям вивозить людей з-під обстрілів. Придбання військових облігацій неабияк допомагає підтримати економіку під час війни.

“Це можливість зрозумілим способом вкластися в оборонну справу, своїми капіталами”, — розповідає Валентин Красноперов.

Читайте також: Послуги Кріобанку: що це таке і чому актуально зараз?

Короткострокові і довгострокові облігації

Screenshot 361 a85b8

Військові облігації. Фото: Монобанк

Купуючи військові облігації, не слід вважати, що це спосіб заробити кошти. Так, є певні проценти, але вони мізерні, адже насамперед облігації — спосіб допомогти державі. Тож обирати слід відштовхуючись від власної купівельної спроможності. Є два види військових облігацій короткострокові й довгострокові. Короткострокові тривають близько шести місяців, а довгострокові близько року. Придбати їх можна у мобільному банку Monobank. Одна облігація вартує приблизно 1000 гривень.

Хто купує військові облігації?

Купують облігації всі ті, хто хоче підтримати країну. Експерт Валентин Красноперов каже, що, на його думку, придбати облігації наважуються люди до 45 років, які заробляють у валюті. 

“Хто має дохід зараз в Україні нормальний, це ті хто був залучений до глобальної економіки. Це в основному IT-спеціалісти, потім заробітчани, частково фермери, хоча по них був удар — вони все одно намагаються експортувати й допомагати. Частково — це працівники сфери послуг”, — пояснює  Валентин Красноперов.

Гроші, які людина вкладає в облігацію йдуть на підтримку макрофінансового стану України. Зараз вагома частина бюджету країни йде на оборону, зауважує Красноперов:

“Ми цими облігаціями підтримуємо економіку у воєнному стані. Це не означає, що на ваші гроші куплять танк — ви підтримуєте каркас, базис економіки, яка намагається максимально працювати”.

Як придбати облігації?

Screenshot 362 f2ec9

Короткострокова та довгострокова облігація. Фото: Монобанк

Насправді все дуже просто. Ми розповімо на прикладі нашої журналістки Тетяни. 

Тетяна придбала в травні 2022 року короткострокову облігацію через мобільний банк Monobank, вартувала одна облігація тоді 954 гривні, в листопаді 2022 журналістці повернулися кошти на картку — 1000 гривень. 

Щоб придбати облігації завантажте застосунок Monobank, якщо ви ще його не маєте. Далі перейдіть у сам додаток, оберіть кнопку — Накопичення — Купити облігації, а далі оберіть зручний для вас формат, 6 чи 12 місяців. Натисніть кнопку — Купити.

Screenshot 363 71542

Одна облігація. Фото: Монобанк

 

Після цього з вашого рахунку спишуться кошти в залежності від кількості обраних облігацій. Мінімальна покупка — одна облігація, зараз вона коштує 1008 гривень на пів року, чи 1026 гривень на рік. Купити облігації також можна в застосунку “Дія”.

Детальна інструкція у відео:

Фото: Pixabay

Читайте також: Що таке Єоселя і як військовослужбовці можуть отримати доступне житло?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!