30 тисяч для військових: як отримати мешканцям Соледарської громади

Семаковська Тетяна 13:33, 13 Червня 2024
допомога
Матеріальна допомога / фото ілюстративне

З бюджету Соледарської громади на 2024 рік виділили кошти для підтримки захисників та захисниць, а також для родин загиблих військових. Отримати можна від 5 тисяч гривень й до 30 тисяч гривень за новою програмою.

Про це у коментарі Бахмут IN.UA повідомила Наталя Профатілова, головна спеціалістка УСЗН Соледарської міської ради.

Виплати військовим

Соледарська МТГ надасть фінансову підтримку жителям громад. Йдеться про тих людей, які
брали/беруть участь в захисті країни, їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) зазначеної категорії.

У коментарі Наталя Профатілова зазначила, що мінімальна сума допомоги складає 5 тисяч гривень, тоді як максимальна 30 тисяч гривень, остання сума надається одноразово. Кошти на це виділили з міського бюджету на 2024 рік.

Хто може отримати 30 тисяч гривень?

  • громадяни України з-поміж мешканців Соледарської міської територіальної громади, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського, старшинського і офіцерського складу з 24 лютого 2022 року та продовжують нести службу в Збройних Силах України.

Хто може отримати 5 тисяч гривень?

  • захисники та Захисниці України, учасники АТО/ООС з-поміж мешканців Соледарської міської територіальної громади, які брали (беруть) участь в захисті країни (надається один раз на рік);
  • члени сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України, учасників АТО/ООС, з-поміж мешканців Соледарської міської територіальної громади, які загинули (померли), захищаючи Україну (надається один раз на рік);
  • члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни з-поміж Захисників та Захисниць України, на поховання (надається одноразово).

“Допомогу у розмірі 5 тисяч гривень (ред. для членів сімей загиблих) може отримати дружина або чоловік загиблого/загиблої, або це можуть бути діти. Тобто хтось один з членів родини. Ця програма підтримки у нас ухвалена на 2024 рік, тож вона діє до кінця року. Якщо буде бюджет дозволяти, то програму продовжимо й надалі”, — каже Наталя Профатілова.

Зверніть увагу, що 30 тисяч гривень, це допомога, яку видають одноразово, а 5 тисяч гривень можна отримувати один раз на рік. Ця програма діє з минулого року, та має попит серед місцевих, каже пані Наталя, адже й військові й їх родичі часто звертаються за нею.

Які документи потрібні для отримання допомоги?

Для отримання допомоги подають такі документи:

  • заяву;
  • копію паспорта громадянина України;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
  • витяг з реєстру територіальної громади, у тому числі сформований за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг “Дія”;
  • банківські реквізити заявника за стандартом IBAN;
  • копія посвідчення, що підтверджує віднесення особи до зазначеної категорії.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте за номером: +380 66 928 5882.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

14 родинам загиблих військових з Бахмута нарахували грошову допомогу: як отримати

Семаковська Тетяна 12:30, 27 Березня 2024
Бахмутяни можуть отримати грошову допомогу на поховання загиблого військового з родини / фото ілюстративне

Одноразова виплата для родин загиблих військовослужбовців можлива для бахмутян. Кошти видають на поховання ветеранів війни членам сімей загиблих з бюджету Бахмутської міської територіальної громади. Днями на ці потреби виділили 210 тисяч гривень для 14 родин.

Про це повідомляє Усзн Бахмутської Міської Ради.

Виплати родинам загиблих військовослужбовців в Бахмуті

26 березня родинам загиблих військовослужбовців з Бахмута нарахували одноразові виплати на поховання ветеранів війни членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Грошову допомогу отримали 14 осіб на загальну суму 210 тисяч гривень, кошти перерахували на карту.

Хто може отримати виплату?

  • учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, які брали участь в АТО/ООС, захисникам та захисницям України при звільненні з військової служби. В 2024 році на це виділили 394 тисячі гривень. Передбачено надання допомоги розміром до 8,7 тисячі гривень;
  • сім’ям загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисникам та захисницям України. В 2024 році на це виділили 300 тисяч гривень. Передбачено виплату допомоги у розмірі 5 тисяч гривень на члена родини загиблого (померлого).

Допомога на поховання військового

Родина загиблого військовослужбовця також може отримати кошти на поховання:

  • членам сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України на поховання ветеранів війни виділили 300 тисяч гривень, передбачено надання грошової допомоги на особу в розмірі 15 тисяч гривень;
  • членам сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України на спорудження надгробків загиблим/померлим ветеранам виділили 220 тисяч гривень, а передбачено надання допомоги у розмірі 20 тисяч гривень на особу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

17 млн грн на комунальні підприємства: у міськраді прокоментували обурення бахмутян

Семаковська Тетяна 12:39, 13 Листопада 2023
Бахмут до вторгнення росіян / Фейсбук

8 листопада редакція опублікувала матеріал про те, скільки коштів виділила міськрада на комунальні підприємства міста Бахмут. На КП “Бахмут-Вода”, Бахмутський комбінат комунальних підприємств, Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”, Бахмутську житлову управляючу компанію та “Бахмутелектротранс” спрямували з бюджету 17 мільйонів гривень.

У коментарях під дописом бахмутяни висловили свої негативні думки щодо розподілу коштів, тож редакція звернулася за коментарем до заступника міського голови Олександра Марченка.

Гроші виділили на зарплати та оренду

У 2023 році станом на 1 жовтня для бахмутських комунальних підприємств виділили близько 17 мільйонів гривень. Гроші розподілили між великими компаніями — це:

  • “Бахмут-Вода”;
  • “Бахмутелектротранс”;
  • Бахмутська житлова управляюча компанія;
  • Бахмутський комбінат комунальних підприємств;
  • Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”.

Що кажуть бахмутяни

У коментарях під новиною про витрату бахмутяни обурюються витратами. Люди незадоволені сумою, яку виділили на підприємства.

Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот

Що кажуть у міськраді?

Заступник начальника Бахмутської МВА Олександр Марченко пояснив редакції, чому саме такі суми виділили на підприємства та як їх витрачали.

Олександр Марченко / Фейсбук

За словами Олександра Марченка, на початку року 2022 року на території Бахмутської громади ще перебували підприємства, які працювали. Він пояснює, що у їхні функції входило не тільки забезпечення комунальними послугами мешканців громади.

Наприклад, додатково працівники підприємств займалася постачанням гуманітарної допомоги: вони розвозили воду, роздавали хліб тощо. Окрім цього, проводилась евакуація архівів та майна підприємств. Спочатку перевозили вище перечислене до Костянтинівки, а згодом вже до більш безпечних регіонів.

Відбувається робота, пов’язана з функціонуванням підприємств. На сьогодні підприємства не ліквідовувались. Виконується робота, пов’язана з документацією. Тому і гроші виділялись. У нас існують програми по підтримці комунальних підприємств, роботі комунальних підприємств. У 2022 році, а також у 2023 роках вносились зміни до цих програм. І кошти вже виділялись у 2023 році,

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Олександр Марченко повідомив, що у 2023 році (кінець лютого, початок березня) влада була змушена евакуюватися з Бахмута. Своєю чергою, зменшилась кількість працівників на підприємствах.

Посадовець пояснює, що з кимось із працівників призупинили трудові відносини, хтось сам написав заявку про розрахунок, змінивши місце роботи. На підприємствах залишився штатний розпорядок.

Стосовно розрахункових. Коли людина звільняється, то згідно із законом, ми повинні виплатити кошти: заробітна плата, відпускні, які за людиною зараховувались. Не порушуючи законодавства, ці виплати були виплачені. Можливо когось шокує цифра по підприємствах, але коли на розрахунок пишуть 100-200 осіб, це також потрібно ураховувати. Також я бачив коментар, у якому писали: “Чому та на які оренди виділяються такі суми”. Я заявляю, що ні одна копійка не пішла на оплату “якихось” приміщень. Розумієте, виїжджали 5 підприємств. Виїжджали з технікою, з архівами…

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Нагадаємо, що чималу частину суми, яка виділилася на підприємства, було розподілено саме на зарплати та розрахункові. Наприклад на КП “Бахмут-Вода” виділили загалом 5,9 мільйона гривень, з них близько 5 мільйонів витратили саме на:

  • виплату заробітної плати;
  • відрахування із заробітної плати;
  • нарахування на заробітну плату;
  • розрахункові при звільненні працівників підприємства.

За словами Марченка, процес звільнення працівників з Бахмутських комунальних підприємств починався з 24 лютого 2022 року і тривав майже рік, поки не дійшли до того стану і положення по чисельності підприємств, яке є станом на зараз.

Також у коментарі нам повідомили, що під час евакуації з міста працівники займалися вивезенням техніки, архівів. Крім того, окремі працівники готували техніку, щоб вона могла рухатись, адже попередньо її пошкодили окупанти обстрілами. Заступник начальника Бахмутської МВА розказав, що ні один з керівників комунальних підприємств, які займалися роботою у сфері ЖКГ, не покинув місто до того моменту, поки було можливо там перебувати й працювати.

Ми зробили майже все для того, щоб забезпечити життєдіяльність міста, зробити евакуацію належним чином і уникнути таких величезних проблем в громаді на момент активних бойових дій,

Олександр Марченко // про Бахмут

Оренда приміщень

Окремою статтею витрат у бюджеті на КП стала графа “Оренда приміщень”. Олександр Марченко пояснює, що зараз орендують приміщення, в яких зберігається комунальна техніка. Йдеться про складські простори, на яких зберігається обладнання з підприємств, комп’ютерна техніка, прилади, архіви тощо.

Також відомо, що з підприємств, які займалися, вулично-дорожньою галуззю, залишалося обладнання, яке евакуювали разом з технікою.

Виїхали майже в голе поле. У Костянтинівці нас прийняло одне з комунальних підприємств, куди ми змогли доїхати та залишити цю техніку там. Потім, ще декілька місяців доводилось давати техніку, щоб її могли перегнати. Після того, як почалися обстріли Костянтинівки, вимушені були рухатись далі. Шукали приміщення, шукали майданчики. Не чекає ніхто нас по країні з 35-40 одиницями техніки і готовністю безплатно надавати приміщення, в якому все буде зберігатися, охоронятися техніка комунальної власності Бахмутської громади,

Пояснює у коментарі // Олександр Марченко

Також посадовець додає, що на орендованих майданчиках проводять роботи з відновлення техніки. Зокрема, цим займається “Бахмут Вода” та комбінат комунальних послуг.

Як пояснив Олександр Марченко, станом на сьогодні є попит на техніку для перевезення гуманітарних вантажів. Відновлення техніки також буде важливим елементом при деокупації громади та міста, пояснює посадовець. Адже техніка, яка є на балансі у КП, повинна бути на ходу.

Марченко пояснив, що є й підприємства, які на 100% втратили всю свою техніку. Йдеться, зокрема, про тролейбусне управління. Втрачено кілька сміттєвозів, але чотири одиниці вдалося вивести на безпечну територію, на склади.

Техніку, яку врятували з-під російських обстрілів, можуть здавати в оренду, аби таким чином заробляти кошти в бюджет. Це реальний варіант, який розглядає міськрада, каже Олександр Марченко.

Додамо, що евакуйована техніка з Бахмута, яка належала місцевим підприємствам, вже була залучена для доставки гуманітарних перевезень для бахмутян. Машини використовували для транспортування гумвантажу між Дніпром та Жовтими Водами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Олександр Захаренко

У Києві ховатимуть захисника з Бахмута: коли відбудеться церемонія прощання

У неділю, 30 червня, прощатимуться з військовослужбовцем Олександром Захаренком з Бахмута, який загинув захищаючи Україну. Церемонія прощання відбудеться в Михайлівському соборі, о 13.00. Про це […]

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]

Фотоапарат, кошики для квітів та пальне: що необхідно відомствам Бахмута

Квіти та фотоапарат для міськради, вакцини та інструменти для лікарні, презентаційні книги для управління культури. Що ще потребують відомства Бахмута? Розбираємо закупівлі травня на порталі […]

15:00, 28.06.2024 Носуля Марина

Дівоча цнота в історичному контексті: ставлення в українській та європейській культурах

“До шлюбу ні-ні” — заборона для дівчини вступати у сексуальний зв’язок до одруження, бо інакше буде важко вийти заміж, існувала (і подекуди досі є) в […]

14:00, 28.06.2024 Скопіч Дмитро

“Ситуація у Часів Ярі критично важка” — 24 ОМБр

Бої за Часів Яр тривають. Воїни 24 ОМБр імені короля Данила спільно з іншими підрозділами стримують наступ росіян. Ворог пустив на штурми міста десантників, спецпризначенців […]