17 тисяч на тепло: жителі Донеччини можуть отримати грошову допомогу від Естонії

Семаковська Тетяна 11:35, 16 Жовтня 2023
Дрова на зиму/ фотосток

Мешканці шести областей України можуть отримати грошову допомогу від Естонської рада у справах біженців. Людям видадуть 17 500 грн на опалення, за отримані кошти можна буде придбати брикети, дрова чи тверде паливо.

Про це повідомляють у мережах організації ERC Ukraine.

Гроші на тепло

Протягом зимового сезону благодійна організація надає фінансову підтримку на опалення (придбання твердого палива: вугілля, дрова, брикети, палети або для оплати газового опалення) домогосподарствам, які знаходяться у сільській та селищній місцевості та яким потрібно допомога з покриттям своїх потреб в опаленні цієї зими.

Отримати гроші можуть жителі таких областей:

  • Херсонська
  • Запорізька
  • Миколаївська
  • Харківська
  • Донецька
  • Луганська

Загальний розмір фінансової допомоги складає 17 500 грн на домогосподарство за весь опалювальний сезон.

Як отримати допомогу?

Реєстрація звернень відбувається за номером телефону з понеділка по середу з 9.00 до 12.00. Номер телефону: +38 (067) 105 28 03.

Зверніть увагу, що можуть виникнути труднощі з тим, щоб додзвонитися. Телефонні лінії перевантажені.

Під час телефонного дзвінка Вам необхідно натиснути кнопку відповідно до області, в якій ви проживаєте на момент звернення:

  • Номер 1 – Запорізька, Херсонська;
  • Номер 2 – Харківська, Донецька;
  • Номер 3 – Миколаївська, Луганська.

Під час дзвінка фахівець зробить оцінку вразливості, і якщо ваше звернення буде попередньо схвалено, ваш мобільний телефон внесуть у базу даних. Тільки після підтвердження від фахівця людина може перейти до заповнення заяви – https://register.pagulasabi.ee/uk/register.

Вашу заявку переглянуть, й за потреби надішлють на електронну пошту додаткові питання. Після фінального підтвердження платіж буде здійснено на ваш банківський рахунок. Перевірити статус заявки можна буде на сторінці ввівши ваш номер телефону.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Костянтинівці викрили агента рф: IT-фахівець передавав розвіддані через електронну пошту

Семаковська Тетяна 10:22, 22 Травня 2025
Затриманий мешканець Костянтинівки / фото СБУ

Житель Костянтинівки передавав росіянам розвіддані через електронну пошту, чоловіка підозрюють у державній зраді.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

У Костянтинівці викрили агента рф

На початку березня поточного року 40-річний мешканець Костянтинівки вийшов на зв’язок із військовослужбовицею з росії. Чоловік спілкувався з нею через заборонену в Україні соціальну мережу “ВКонтакте”.

Під час листування жінка завербувала чоловіка, він погодився збирати для неї розвідувальну інформацію. Він мав передавати дані про місця дислокації українських військових у прифронтовому місті. Росіянка створила спеціальну електронну пошту, куди агент надсилав листи зі спостереженнями за розміщенням підрозділів ЗСУ у двох мікрорайонах міста. Це тривало близько місяця.

Правоохоронці викрили чоловіка та повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

До теми:

Росіяни переодягаються в цивільних і знімають фейки про “взяття” Багатира: яка реальна ситуація в селі

Валентина Твердохліб 10:00, 22 Травня 2025
багатир
Бійці ЗСУ в Багатирі / фото DeepState

Росіяни продовжують публікувати заяви про повне захоплення села Багатир у Волноваському районі. Однак, ця інформація не відповідає дійсності. ЗСУ продовжують тримати оборону населеного пункту. Натомість росіяни вдаються до різних тактик захоплення села. Зокрема, для переховування вони перевдягаються в цивільних.

Про ситуацію в селі Багатир повідомляють аналітики DeepState.

Хто контролює село Багатир

Останній тиждень рф розповідає про захоплення села Багатир у Волноваському районі Донеччини. Насправді ж у населеному пункті тривають бої, ЗСУ не вийшли з села.

Наразі окупанти намагаються повністю зайняти Багатир, щоб виправдати свої заяви. Для цього в населений пункт постійно прибуває піхота, яка йде з посадок, кущів і полів. Також сюди заїжджають штурмовики на мотоциклах. Вони ховаються в будинках і накопичуються для закріплення. Саме ці штурмовики роблять фото на фоні російських прапорів для пропагандистських медіа.

“Факт зальоту кацапів в населений пункт є і це підтверджують самі бійці. Хтось встигає заховатися в хатах, гаражах, погребах, закріпитися і сидіти там. Іноді комусь вдається зробити фото і заявити про контроль села, але є нюанс. Тоді в роботу йдуть бійці Сил Оборони, які проводять зачистки, працюють дронами і намагаються вибити русню”, — пишуть у DeepState.

Село Багатир контролюється ЗСУ / скриншот мапи DeepState

Окрім цього, є зафіксовані випадки, коли російські військові переодягаються в цивільний одяг. У такий спосіб вони хочуть злитися з місцевим населенням, яке досі перебуває в селі.

Наразі аналітики очікують посилений натиск армії рф. Окупанти хочуть повністю взяти під контроль село, яке вже оголосили захопленим.

Втрати рф за 21 травня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 21 травня російська армія втратила:

  • близько 870 військових;
  • 4 танки;
  • 5 бойових броньованих машин;
  • 32 артилерійських систем;
  • 105 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 99 одиниць автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

виплати для дітей

10 тисяч на дитину: батьки постраждалої малечі можуть податися на допомогу

Діти, які через війну отримали поранення або інше ушкодження здоров’я в Україні та перебувають на території України або за її межами, можуть отримати фінансову допомогу […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу (Оновлено)

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]

13:40, 10.04.2024 Микола Ситник