Петро Тутов: 8 подій, які вплинули на становлення громадянського суспільства в Бахмуті за часів незалежності

Семаковська Тетяна 21:17, 22 Серпня 2021

Снимо11к 4c6c6Напередодні 30 річної річниці Незалежності нашої країни журналісти громадського медіа-порталу питали місцевих громадських діячів, що на їхню думку вплинуло на розвиток громадянського суспільства Бахмута. Петро Тутов економіко-правовий та політичний експерт, громадський діяч поділився своїми міркуваннями.

Тридцять  років це, перш за все, період становлення незалежної сучасної України, яке і відбулося саме за рахунок активізації суспільства та зростання національної самосвідомості наших громадян. Громада Бахмута в цих процесах не стала виключенням. Характеризуючи події, які в тій чи іншій мірі вплинули на розвиток громадянського суспільства міста, я би зазначив наступне.

 

  1. Створення та діяльність Артемівського міського дискусійного громадсько-політичного клубу «Пошук» (1990р.), який об’єднав активістів та інтелігенцію міста, які прагнули суттєвих змін та демократизації нашого суспільства.
  2. Місцеві вибори до нашої міської ради ХХІ скликання (весна 1990 року). Під впливом перебудови, ураховуючи демократизацію суспільства, вибори проходили за мажоритарним принципом, але на альтернативній основі, тобто були конкурентними. На деяких дільницях вони проходили у два тури, що надало можливість забезпечити Їх чесність і прозорість. Це були дійсно вільні і не заангажовані вибори. До складу ради потрапили багато нових облич, які дійсно займали активну громадянську позицію. Я також мав честь бути обраним до міськради і працювати в її складі. Усі наступні вибори: місцеві, до Верховної ради, вибори Президента України також давали значний поштовх для розвитку громадянського суспільства. Нажаль, з роками, ці процеси були комерціалізовані різними політичними силами та владою, що суттєво вплинуло на вільне волевиявлення громадян. У своїй більшості політичні сили не мають своєї структури на місцях, відсутні реальні програми, а їх представники постійно мігрують з однієї політсили до іншої! Мабуть тому з кожними виборами кількість виборців, що приймають участь у голосуванні постійно зменшується!
  3. Перший міський референдум за повернення місту його історичної назви – Бахмут (1991 року).
  4. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року на підтримку Акту проголошення незалежності України. Це були криголамні процеси, які торкнулися майже всіх прошарків нашого суспільства. У місті відбувалися різні збори, мітинги, дискусії та інше. Люди підтримали шлях до незалежності нашої країни! У референдумі в Україні прийняли участь 84,18% населення, а в Донецькій обл. 76,73% і відповідно проголосували «За незалежність» 90,32% і 83,9%!
  5. Створення у 2006 році першої міської громадської ради, як дорадчого органу міськвиконкому та міськради. Саме в ті часи було закладено організаційні та правові засади діяльності таких рад у майбутньому, що було в наступному підтримано Кабінетом міністрів України.
  6. Створення галузевої ради підприємців при міськвиконкомі Артемівської міськради (12.2009-06.2011р.). Це була громадська структура, яка дійсно мала вплив на прийняття рішень щодо підприємництва і не тільки на рівні місцевої влади. Нажаль, у наступному, діяльність таких рад була призупинена урядом Миколи Азарова.
  7. Події 2014 року та наступна війна, які надали значний поштовх розвитку патріотичних рухів, волонтерських, ветеранських об’єднань та громадянського суспільства в цілому.
  8. Запровадження міською владою механізмів розвитку громадських об’єднань та ініціативних груп шляхом фінансування їх діяльності через бюджети участі в реалізації різноманітних громадських проектів.

Вказаний перелік подій та заходів можна продовжити. Звертаю увагу, що це мій погляд на події цього періоду з урахуванням мого досвіду. В інших людей він може бути іншим і це, у відповідності до теорії Франца Мюллера-Лайєра, цілком нормально! Усі люди різні й тому їх погляди можуть суттєво відрізнятися!

ЗСУ звільнили село Сторожове

Семаковська Тетяна 10:22, 12 Червня 2023

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb235 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

Про це повідомили в Об’єднаному пресцентрі Сил оборони таврійського напрямку.

«Державний прапор знову майорить над Сторожовим, і так буде з кожним населеним пунктом, поки ми не звільнимо всю українську землю.  Дякуємо 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського», — повідомили в ЗСУ.

Днями раніше, ЗСУ також звільнили село Благодатне на Донеччині, це зробили воїни 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, підтвердили в Сухопутних військах ЗСУ.

photo 2023 06 12 09 20 37 71cc7Звільнене село. Фото: DeepStateMAP

Що передувало? 

За минулу добу ЗСУ продовжили наземні атаки навколо Бахмута, щоб вибити окупантів. Штурми проводили й росіяни. Російські блогери стверджують, що українські сили атакували поблизу Кліщіївки, і що підрозділи російського спецназу намагаються витіснити українські сили з позицій поблизу Кліщіївки, однак безуспішно.

Тим часом у ЗСУ є успіх в районі Берхівського водосховища, там наші сили просунулись вперед на 250 м. Днями раніше пресофіцерка 93-ОМБР Холодний Яр Ірина Рибакова повідомила, що росіяни знаходяться в Бахмуті у менш зручному становищі, ніж ЗСУ.

Зазначимо, що ЗСУ досягли успіхів навколо Бахмута 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, вказують на те, що українські сили досягли просування поблизу Берхівки — це 6 км на північний захід від Бахмута.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Семаковська Тетяна 15:02, 14 Квітня 2023

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

Про це інформує Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.

Гуманітарний хаб «З Бахмутом в серці» у м. Одеса розташований за адресою: вулиця Канатна, 71.

Співробітники штабу проводять майстер-класи та розважальні заходи для дітей, організують походи до театру та цирку. Так, нещодавно маленькі бахмутяни, які відсвяткували свої іменини у березні, взяли участь у святі День іменинника. Дітлахи танцювали, розважалися та знайшли нових друзів.

День іменинника1 ded19Подарунок до дня народження отримали маленькі бахмутяни, які наразі проживають у Одесі. Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Найближчим часом фахівці центру підтримки надаватимуть бахмутянам юридичну допомогу та проводитимуть зустрічі з представниками Пенсійного фонду України. За період роботи гуманітарного центру жителі Бахмутської громади отримали 50 жіночих наборів.

Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb2

ЗСУ звільнили село Сторожове

35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

49476372 10156325420169335 6649748034462679040 n b6eaa

«Вічний двигун, який працює на енергії любові», — Оксана Писарева про життя без світла

Бахмутянка Оксана Писарева, як й тисячі українців, навчилася жити без світла. Жінка поділилася роздумами про свій народ, який вміє адаптовуватися до будь-яких труднощів. Екстрені відключення […]

36637587 2168088466811656 3028012120466784256 n 5102c

«Йдучи литовськими вуличками, я завжди шукаю якусь схожість з Бахмутом. І знаходжу…» ‒ Євгенія Буднік про своє місто

Через обстріли Росії тисячі жителів Бахмуту змушені були покинути рідні домівки. Серед евакуйованих бахмутян ‒ вчителька української мови та літератури місцевої школи Євгенія Буднік. Жінка […]

285538720 5067165163321287 7946903981186088117 n 1bd0d

«Зараз головне зберегти життя та психологічне здоров’я!» – мешканка Бахмута про евакуацію

«Я переселенка, маю статус ВПО. Ще два місяці тому я жахалась цього статусу, не хотіла реєструватись, брати запропоновану гуманітарну допомогу. «Є люди, яким набагато важче […]