Американська платформа Gate to Ukraine відкрила форму для отримання фінансової підтримки особам, які знаходяться в скрутному становищі. Допомога у розмірі 1 000 доларів або 41 500 гривень розрахована на ВПО та родини, які проживають на прифронтових територіях чи у зоні бойових дій.
Про це повідомили представники платформи Gate to Ukraine.
Грошова допомога для ВПО та родин на прифронтових територіях
Американська платформа Gate to Ukraine відновила прийом заявок на отримання грошової допомоги у розмірі 1 000 доларів або 41 500 гривень на родину.
На отримання цього виду підтримки можуть розраховувати родини, які:
проживають на прифронтових територіях і/або в зонах активних бойових дій;
мають статус ВПО та знаходяться в скрутному становищі;
Зазначається, що обов’язковою умовою для розгляду заявки є ретельне заповнення всіх пунктів форми та надання усіх необхідних документів, що підтверджують статус та категорію вразливості.
Як отримати
Для того, щоб зареєструватися на отримання цього виду допомоги, потрібно заповнити форму за посиланням.
Нагадаємо, що на Сумщині стартує Програма підтримки домогосподарств від Червоного Хреста, у Кролевецькій громаді. Претендувати на неї можуть ті домогосподарства, які зазнали негативного впливу внаслідок війни.
Зокрема й переселенці та переселенки, які проживають у громаді останні 6 місяців. Загалом таку підтримку нададуть 150 особам. Йдеться про суму розміром 40 тисяч гривень на одне домогосподарство. Отримати кошти можуть й переселенці та переселенки.
Допомога українцям, які залишилися в Україні?
Українці, які залишилися в країні, можуть претендувати на допомогу / фото ілюстративне, Pexel
Українці, які залишилися в країні можуть розраховувати на різного типу допомогу. Починаючи від психологічної підтримки та завершуючи фінансовою. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, то можете оформити виплати на проживання. Їх розмір варіюється від 2 до 3 тисяч гривень.
Також запровадили новий механізм підтримки для ВПО, це субсидія на оренду житла. Її можна отримати починаючи з березня 2025 року. Якщо ви не підпадаєте під критерії державної програми, то можете звернутися до благодійників БФ “Рокада в Києві”, які допомагають ВПО покращити житлові умови у орендованому житлі.
Цьогоріч українці отримали тисячу від Зеленського, ці кошти могли отримати усі категорії населення, подавши заявку в Дії. Ця програма почалася взимку, кошти, які переховували на карту можна було витратити на:
оплату комунальних послуг;
телекомунікацію та мобільний зв’язок;
донати тощо.
Зверніть увагу, що наразі ця допомога не є доступною, строк дії тисячі від Зеленського завершився в лютому.
Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які переїхали до Києва, можуть розраховувати на підтримку благодійного фонду “Рокада”. Організація допомагає покращити умови орендованого житла, надає психологічну підтримку, а також за потребу транспортує до медзакладів людей з інвалідністю. Як отримати таку допомогу? Які категорії ВПО можуть на неї розраховувати?
Редакція поспілкувалась зі Світланою Сергієнко, фахівчинею із взаємодії БФ “Рокада”.
На початку повномасштабного вторгнення “Рокада” фокусувалася на гуманітарній допомозі населенню. Наприклад, надавали матраци, ковдри, подушки, обігрівачі. Ця допомога тривала до кінця 2023-го, а з 2024 року її призупинили. Зараз фонд також працює з екстреним реагуванням – допомагає тим, хто постраждав від прильотів або повернувся з полону.
Допомога ВПО у покращенні житлових умов: хто може звертатися
Фахівці “Рокада” також допомагають будматеріалами / фото Facebook
Благодійний фонд “Рокада” у Києві підтримує ВПО, які потребують покращення житлових умов. Як зазначає представниця фонду Світлана Сергієнко отримати таку допомогу можуть всі ВПО, які проживають на орендованій квартирі, але стан цієї оселі потребує покращення.
Ця програма розпочалася восени минулого року, і за цей час фонд вже допоміг 92 домогосподарствам. Під покращення умов підпадають як квартири у багатоповерхівках, так і інші орендовані приміщення, де мешкають переселенці.
“Якщо вони орендують або придбали житло, яке наприклад потребує зміни вікон, ремонт даху та тим самим покращити умови. Одна з головних умов, якщо це орендоване житло, то власник має підписати документ, щоб наймодавець проживав там після покращення умов щонайменше рік”, — пояснює пані Світлана.
Як звернутися до Рокади для покращення житлових умов?
Зателефонуйте на гарячу лінію Рокади у Києві за номером +380 (63) 299 8324, з 9:00 до 18:00 (понеділок- п’ятниця). Опишіть свою проблему, далі до вас виїде група реагування. Це фахівець- інженер та юрист.
Помешкання оглядають, щоб зрозуміти, що там можна покращити. Пані Світлана пояснює, що якщо наприклад, у вас дерев’яні вікна, то їх можуть поміняти на пластикові, поремонтувати душ, який протікає тощо. Всі запити опрацьовують в індивідуальному порядку, людині повідомляють, чи можуть взятися за її випадок.
Психологічна підтримка: індивідуальні та групові консультації
“Рокада” також проводить арт-терапевтичні заняття для дітей / фото Facebook
Окрім житлових питань, переселенці часто потребують емоційної підтримки. “Рокада” надає психологічну допомогу як для дорослих, так і для дітей:
“Звертаються як жінки, так і чоловіки, часто також приходять з дітьми. У нас є індивідуальні консультації та групові заняття, зокрема арт-терапія.”
Особливу увагу приділяють людям, які пережили окупацію. Заповнити заявку на безкоштовну психологічну допомогу за посиланням.
Юридичний супровід та адвокація
БФ “Рокада” працює на місці прильотів та допомагає постраждалому населенню / фото Facebook
Якщо переселенці стикаються з проблемами в оформленні документів, фонд може допомогти або перенаправити до партнерських організацій.
“У нас немає штатного юриста, але ми перенаправляємо запити до партнерів, таких як “Право на захист”. Також займаємося адвокацією – якщо людині незаконно відмовляють у довідці або статусі, ми допомагаємо розібратися”, — пояснює Світлана Сергієнко.
Зокрема, фонд допомагає людям, які постраждали від мінно-вибухових поранень.
Транспортний супровід для ВПО з інвалідністю
Ще один важливий напрямок роботи фонду – допомога з транспортуванням. У “Рокади” є спеціально обладнаний транспорт для перевезення людей з інвалідністю. Так, ВПО можуть зручно дістатися лікарні чи оформити документи. Водночас, така послуга дуже популярна, а тому ресурсів поки що недостатньо для покриття всіх потреб.
Як отримати допомогу?
Якщо ви є ВПО, проживаєте у місті Києві та області та потребуєте допомоги, ви можете звернутися до фонду “Рокада” звертайтесь на гарячу лінію +380 (63) 299 8324, з 9:00 до 18:00 (понеділок- п’ятниця).
Через війну багато бахмутян були змушені покинути свої домівки, чимало людей зараз живуть в гуртожитках, бо не мають змоги орендувати квартиру. Гуртожитки, в які потрапляють люди часто далекі від хороших умов, обдерті меблі чи старі стіни не рідкість. Втім, тут може допомогти штучний інтелект (ШІ).
Показуємо, як за допомогою ШІ або вмілих рук можна покращити свою квартиру без особливих фінансових витрат.
Покращите умови життя – покращиться емоційний стан
Донеччанка Тетяна Красько розповідала редакції «Бахмут. IN. UA», що опікується шелтером для переселенців на Полтавщині. Жінка зазначає, що гуртожиток, який надали для проживання людям, потребує ремонту. Люди після приїзду часто перебувають в депресії, й не мають можливості самостійно оновити кімнату, втім деякі все ж беруться до справи після роботи із психологом.
«На одному із занять де ми займалися арттерапією потрібно було написати, які є проблеми. Біля мене сидів чоловік років 40. Він скептично спочатку відносився до цього, але писав свої проблеми: робота, житло…Й питав навіщо це все писати, а потім визнав, що його родині зараз потрібна підтримка. Цей момент мене дуже вразив. Зараз він робить ремонт у своїй кімнаті», — ділиться Тетяна Красько.
Люди покращують свої житлові умови, щоб створити затишок, а зробити це можна різними способами.
Як зробити свою квартиру, кімнату чи навіть ліжко кращим?
Старий комод може перетворитися у сучасну стінку. Фото: з відкритих джерел
Якщо ви живете в орендованому, житлі, гуртожитку, чи просто винаймайте ліжко — завжди можна зробити свій куток привабливішим для себе. Річ у тому, що наше сприйняття оточуючого також позитивно або негативно впливає на наш емоційний стан. Тож, облаштовувати своє житло доцільно. Можна скористатися бюджетними порадами, як от оновлення меблів.
До цього заняття можна долучити всю родину включно з дітьми. Якщо в квартирі чи гуртожитку ви маєте старий стіл, кухонну шафку, чи просто старе дзеркало на комоді, яке вже не шкода використати для експериментів — тоді можна спробувати себе в ролі творця.
Що потрібно для оновлення меблів?
Пензлик. Фото: з відкритих джерел
Переважно старі меблі вироблені з ДСП (ред. деревинностружкова плита) або МДФ (ред. плита яка виготовляється з дуже дрібної тирси, дрібнішої за ту, що використовують для ДСП). Такі меблі можна фарбувати без особливих зусиль. Наводимо перелік інструментів, які знадобляться:
акрилова фарба
наждачка
пензлик
акрилова шпаклівка
прозорий лак для дерева
рідка золота або срібна поталь для прикраси, якщо є металеві елементи
ідея декору, якщо ви будете його використовувати
будь-яка ганчірка, щоб витирати пензлик
Розчинник для фарб (щоб очистити пензлик після фарби, або в проміжку між фарбуваннями, якщо ви використовуєте різні кольори).
Покривати меблі новою фарбою краще на вулиці на свіжому повітрі, якщо ви живете в селі чи в домі, де є власна зелена територія — то винесіть річ. У випадку, якщо такої можливості немає, то потрібно широко відчинити вікна в кімнаті. Уявімо, що ми ладнаємо стару кухонну шафку.
очистьте річ, яку потрібно пофарбувати, приберіть пил
візьміть наждачку та відшліфуйте шафку, щоб поверхня була чистою, без слідів
протріть насухо й починайте фарбувати пензликом, краще наносити фарбу в декілька шарів
якщо є ручки із металу, їх можна покрити золотим або срібним кольором
дайте меблі висохнути й після цього обробіть поверхню прозорим лаком для блиску
Ідеї для оновлення старих меблів: фото
Відновлення старої тумби. Фото: з відкритих джерел
Ось так може виглядати стара тумба. Фото: з вільних джерел
Шафа декорована геометричним орнаментом. Фото: з відкритих джерел
Тумба розмальована акриловими фарбами. Фото: з відкритих джерел
Такі креативні стільчики можна зробити для діток. Фото: з вільних джерел
Такі стільці можна зробити, пошивши декоративні подушки для дому. Гарні подушки шиє бахмутянка Ангеліна Шостак. Фото: з відкритих джерел
Комод декорована чорною акриловою фарбою та поталлю золотого кольору. Фото: з відкритих джерел
Ті, хто вміють плести із лози можуть скористатися такою ідеєю. Фото: з відкритих джерел
Так креативно можна прикрасити дім звичайною пластмасовою бочкою, розмалювавши її з дітьми. Фото: з відкритих джерел
Дзеркало прикрашене фарбованими камінцями. Фото: з відкритих джерел
Як Штучний інтелект може покращити Вашу квартиру?
Покращити помешкання можна й іншим способом, наприклад побачити, як оселя виглядала б за допомогою вмінь штучного інтелекту. Зробити це можна в програмі roomGPT.io. Користувачу необхідно пройти реєстрацію, а після цього вибрати в якому стилі він хотів б бачити помешкання.
Далі користувач завантажує картинку, а штучний інтелект генерує ідеї, як можна покращити квартиру. Ми взяли фото старої квартири у Львові й спробували її оновити. Ось такий варіант пропонує ШІ.
Приклад роботі ШІ з квартирою. Ось так було до, а так стало після. Фото: ОЛХ, roomGPT.io
Ось так штучний інтелект покращив кухню в столиці. Фото: ОЛХ, roomGPT.io
Квартира згенерована ШІ у Дарницькому районі. Фото: ОЛХ, roomGPT.io
За допомогою штучного інтелекту можна придумати власні ідеї для покращення, замінити штори на нові, їх можна недорого придбати на барахолках, або придбати кімнатну рослину, чи розмалювати старий стіл.
Відтворювати точний дизайн спроєктований ШІ непотрібно, однак побачене може надихнути на зміни в інтер’єрі.
Барахолки з меблями для дому: де шукати?
Якщо меблів в кімнаті й зовсім немає, то можна придбати їх задешево на барахолках. Наприклад, на платформі ОЛХ є різні бюджетні пропозиції столів, диванів та шаф. До речі, саме тут часто купляють вінтажні меблі та переробляють їх, дизайнери інтер’єрів. Для покупки радимо користуватися безпечною оплатою.
Такі речі, як полички для книг, підставки, тумбочки із дзеркалами можна знайти на місцевих барахолках, в залежності від міста, де ви живете зараз. У Києві, наприклад, можна відвідати Дарницьку або Блошиний ринок на Куренівці. Тут можна знайти цікаві антикварні речі. Покращити оселю може навіть звичайний вазон, а дбати про своє ментальне здоровя важливо, тож не відмовляйте собі в творчості.
Фото: фотосток
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Багатоцільову грошову допомогу в Україні надають певним категоріям населення. Зокрема, отримати її можуть переселенці та переселенки. Благодійний фонд “Право на захист” є партнером УВКБ ООН […]
Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні. Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України. Обмін полоненими 19 березня 19 […]
Російський волонтер андрій лисенко опублікував відео, у якому за його словами він привіз допомогу жителям тимчасово окупованого Курахового. Серед допомоги людям привезли насіння овочів та […]
19 березня народилася Ліна Костенко, сьогодні їй виповнюється 95 років. Українська поетеса-шістдесятниця, вірші якої для кожного та кожної мають особливий сенс створила десяток поезій, які […]
Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]