Доплата у 2 361 гривню до пенсії: хто має право

Семаковська Тетяна 12:00, 13 Березня 2025
Гроші в руках
Доплати до пенсії українцям / фото Frank Hammerschmidt

Непрацюючі пенсіонери та пенсіонерки, які постійно проживали у зоні радіоактивного забруднення після аварії на ЧАЕС і не покидали її, можуть отримувати щомісячну доплату у розмірі 2 361 гривень. Для цього необхідно мати статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, оскільки саме для цієї категорії громадян передбачені відповідні соціальні гарантії.

Доплата до пенсії: хто може отримати

Оскільки деякі пенсіонери зіткнулися з тим, що в Єдиному демографічному реєстрі немає інформації про їхнє проживання в зоні забруднення у період з моменту аварії на ЧАЕС до 1993 року, урядом було визначено додаткові способи підтвердження цього факту. Це дозволить органам Пенсійного фонду отримати необхідні дані та призначити виплати.

Як внести інформацію до Єдиного демографічного реєстру?

Пенсіонери та пенсіонерки, які претендують на доплату, можуть підтвердити своє проживання у зоні радіоактивного забруднення одним із таких способів:

Через органи реєстрації

  • зверніться до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), сільської або селищної ради;
  • надайте паспорт громадянина/ки України у вигляді книжечки або будинкову книгу, що підтверджує реєстрацію місця проживання в період до 1993 року.

Через Пенсійний фонд України

  • подайте запит до територіального органу Пенсійного фонду;
  • отримайте скановані копії паспорта громадянина України у вигляді книжечки (якщо вони є в матеріалах пенсійної справи).

Через витяг із реєстру територіальної громади

  • органи реєстрації можуть видати довідку про період проживання на забруднених територіях у формі витягу з реєстру територіальної громади.

    Початок виплат

    Після уточнення даних про місце проживання в зоні радіоактивного забруднення Пенсійний фонд забезпечить виплату передбаченої законодавством доплати. Виплати будуть здійснюватися починаючи з 1 січня 2025 року, незалежно від того, коли саме було оновлено інформацію.

    Тобто, навіть якщо ви уточните дані у квітні 2025 року, вам буде нараховано повну суму доплати, починаючи з січня 2025 року.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Що подивитися на вихідних: 3 нових серіали, від яких неможливо відірватися

    Семаковська Тетяна 10:00, 23 Березня 2025
    Кадр з серіалу “Юнацтво” / скриншот

    Не знаєте, що подивитися на вихідних? Ми підібрали для вас 3 нових серіали, від яких неможливо відірватися. У нашій добірці — гучна прем’єра “Юнацтво”, напружений трилер “Кассандра” та драматичний серіал “Нульовий день”. Якщо шукаєте, що подивитися цього тижня, ці новинки точно не залишать вас байдужими!

    Серіал “Юнацтво”

    За сюжетом серіалу 13-річного підлітка звинувачують у вбивстві однокласниці. Його сімʼя, терапевтка й детектив шукають відповіді на питання, що трапилося насправді. Серіал підіймати проблему гендерного насильства у Великій Британії, проте він не створений на реальних подіях. Кожен епізод все більше розкриває головного героя, показує як сучасні мізогінні інфлюєнсери впливають на ставлення до дівчаток та жінок.

    Оуен Купер / фото I-d

    Загалом серіал має лише 4 серії, але його вже називають серіалом десятиліття. Унікальності йому додає те, що кожен епізод знятий одним безперервним дублем. А головний актор, підліток Оуен Купер дебютував у серіалі.

    “Як тільки я потрапив на знімальний майданчик “Юнацтва”, одразу зрозумів, що опинився серед правильних людей”, каже Оуен Купер в розмові з виданням I-d.

    Дивитися серіал “Юнацтво” українською мовою вже можна на Netflix.

    Кассандра

    Новий серіал на Netflix “Кассандра” розповідає історію родини, яка була змушена втекти від свого минулого у 6 епізодах. Родина переїжджає у дім з електронною помічницею Кассандрою, вона допомогає родині почати нове життя. Проте з кожною серією постає більше питань до Кассандри. Цей трилер, який можна переглянути за один вечір точно здивує навіть вибагливого кіноглядача.

    Серіал увійшов у топсписки серіалів на Netflix у США та у всьому світі

    Нульовий день

    Мінісеріал “Нульовий день” розповідає про експрезидента США, який постає перед вибором вчиняти правильно чи захищати родину? Чоловік повинен врятувати країну від нищівної кібератаки, яка привела до смерті сотень американців. Серіал тримає в напрузі до самого кінця й розкриває людські стосунки по-новому.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Яку дату та час руйнації житла вказувати, якщо ваше майно на ТОТ: пояснення

    Семаковська Тетяна 12:05, 22 Березня 2025
    Зруйновані квартири бахмутян / фото з росджерел

    Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть не знати, оскільки оселя могла бути зруйнована, коли її власник перебував вже в евакуації.

    Як повідомити про зруйноване житло в окупації та дату його руйнації, пояснює Юридичний порадник для ВПО.

    Зруйноване майно на окупованих територіях

    Жителі, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях, зокрема це Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька, Харківська області, можуть подавати заяви про пошкодження житла через Дії у Міжнародний Реєстр збитків. Серед пунктів заповнення є графа про дату та час руйнації житла.

    Юристи пояснюють, що першочергово, у заявці потрібно вказувати:

    • прізвище, власне ім’я, по батькові;
    • РНОКПП, якщо подаєте через Дію;
    • серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу контролю і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія);
    • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
    • номер телефону, адреса електронної пошти;
    • відомості про нерухоме майно (тип, опис, загальна площа, площа забудови, кількість поверхів).

    Щодо дати, то її варто вказувати конкретну, але час настання події, коли сталося пошкодження або руйнація орієнтовний.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Що подивитися на вихідних: 3 нових серіали, від яких неможливо відірватися

    Не знаєте, що подивитися на вихідних? Ми підібрали для вас 3 нових серіали, від яких неможливо відірватися. У нашій добірці — гучна прем’єра “Юнацтво”, напружений […]

    Яку дату та час руйнації житла вказувати, якщо ваше майно на ТОТ: пояснення

    Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть […]

    302678288 477380981063667 558807119301064047 n bd022

    Історичні перемоги українців: як Святослав прогнав 12 тисяч половців

    Чернігівський князь Святослав, відомий своїми військовими походами, здобув чергову перемогу в битві на річці Снові у листопаді 1068 року. Це зіткнення стало важливим етапом у […]

    11:00, 22.03.2025 Безмен Микита

    Сакури та нарциси: 3 місця в Україні, які необхідно відвідати весною

    Весна в Україні — це найкращий час для подорожей, коли природа розквітає, а мальовничі локації зачаровують своєю атмосферою. Якщо ви шукаєте ідеї для весняного відпочинку, […]

    Водій, який збив вагітну бахмутянку з дітьми у Дніпрі, перебуває під вартою: нові деталі справи

    17 березня у Дніпрі на нерегульованому пішохідному переході водій збив вагітну жінку з двома дітьми. Постраждала Анастасія Становська жителька Бахмута перебуває у вкрай важкому стані, […]