Покращити умови в орендованій квартирі та отримати допомогу психолога: як в Києві працює БФ “Рокада”

Семаковська Тетяна 13:05, 10 Березня 2025

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які переїхали до Києва, можуть розраховувати на підтримку благодійного фонду “Рокада”. Організація допомагає покращити умови орендованого житла, надає психологічну підтримку, а також за потребу транспортує до медзакладів людей з інвалідністю. Як отримати таку допомогу? Які категорії ВПО можуть на неї розраховувати?

Редакція поспілкувалась зі Світланою Сергієнко, фахівчинею із взаємодії БФ “Рокада”.

На початку повномасштабного вторгнення “Рокада” фокусувалася на гуманітарній допомозі населенню. Наприклад, надавали матраци, ковдри, подушки, обігрівачі. Ця допомога тривала до кінця 2023-го, а з 2024 року її призупинили. Зараз фонд також працює з екстреним реагуванням – допомагає тим, хто постраждав від прильотів або повернувся з полону.

Допомога ВПО у покращенні житлових умов: хто може звертатися

Фахівці “Рокада” також допомагають будматеріалами / фото Facebook

Благодійний фонд “Рокада” у Києві підтримує ВПО, які потребують покращення житлових умов. Як зазначає представниця фонду Світлана Сергієнко отримати таку допомогу можуть всі ВПО, які проживають на орендованій квартирі, але стан цієї оселі потребує покращення.

Ця програма розпочалася восени минулого року, і за цей час фонд вже допоміг 92 домогосподарствам. Під покращення умов підпадають як квартири у багатоповерхівках, так і інші орендовані приміщення, де мешкають переселенці.

“Якщо вони орендують або придбали житло, яке наприклад потребує зміни вікон, ремонт даху та тим самим покращити умови. Одна з головних умов, якщо це орендоване житло, то власник має підписати документ, щоб наймодавець проживав там після покращення умов щонайменше рік”, — пояснює пані Світлана.

Як звернутися до Рокади для покращення житлових умов?

Зателефонуйте на гарячу лінію Рокади у Києві за номером +380 (63) 299 8324, з 9:00 до 18:00 (понеділок- п’ятниця). Опишіть свою проблему, далі до вас виїде група реагування. Це фахівець- інженер та юрист.

Помешкання оглядають, щоб зрозуміти, що там можна покращити. Пані Світлана пояснює, що якщо наприклад, у вас дерев’яні вікна, то їх можуть поміняти на пластикові, поремонтувати душ, який протікає тощо. Всі запити опрацьовують в індивідуальному порядку, людині повідомляють, чи можуть взятися за її випадок.

Психологічна підтримка: індивідуальні та групові консультації

“Рокада” також проводить арт-терапевтичні заняття для дітей / фото Facebook

Окрім житлових питань, переселенці часто потребують емоційної підтримки. “Рокада” надає психологічну допомогу як для дорослих, так і для дітей:

“Звертаються як жінки, так і чоловіки, часто також приходять з дітьми. У нас є індивідуальні консультації та групові заняття, зокрема арт-терапія.”

Особливу увагу приділяють людям, які пережили окупацію. Заповнити заявку на безкоштовну психологічну допомогу за посиланням.

Юридичний супровід та адвокація

БФ “Рокада” працює на місці прильотів та допомагає постраждалому населенню / фото Facebook

Якщо переселенці стикаються з проблемами в оформленні документів, фонд може допомогти або перенаправити до партнерських організацій.

“У нас немає штатного юриста, але ми перенаправляємо запити до партнерів, таких як “Право на захист”. Також займаємося адвокацією – якщо людині незаконно відмовляють у довідці або статусі, ми допомагаємо розібратися”, — пояснює Світлана Сергієнко.

Зокрема, фонд допомагає людям, які постраждали від мінно-вибухових поранень.

Транспортний супровід для ВПО з інвалідністю

Ще один важливий напрямок роботи фонду – допомога з транспортуванням. У “Рокади” є спеціально обладнаний транспорт для перевезення людей з інвалідністю. Так, ВПО можуть зручно дістатися лікарні чи оформити документи. Водночас, така послуга дуже популярна, а тому ресурсів поки що недостатньо для покриття всіх потреб.

Як отримати допомогу?

Якщо ви є ВПО, проживаєте у місті Києві та області та потребуєте допомоги, ви можете звернутися до фонду “Рокада” звертайтесь на гарячу лінію +380 (63) 299 8324, з 9:00 до 18:00 (понеділок- п’ятниця).

Адреса офісу у місті Київ, вулиця Чумака, 5.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:00, 14 Липня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 16 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:30, 14 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 16 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро