“Карітас”: адреси благодійної організації у Львові та області

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 19 Червня 2024
Волонтер “Карітас” / фото ілюстративне

Благодійні фонди нині стали важливою частиною життя багатьох українців. Хтось отримує від них допомогу, а інші надають її тим, хто потребує. Особливо велику актуальність отримала благодійна організація “Карітас”, яка працює по всій Україні, зокрема, й у Львівській області.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, де знаходяться офіси благодійної організації “Карітас” у Львові та області.

Допомога від “Карітас”

“Карітас” у Львівській області надає широкий спектр послуг вразливим категоріям громадян України. Наприклад, представники благодійної організації регулярно забезпечують ВПО харчовими продуктами та одягом, надають безоплатну медичну допомогу та ліки, гарантують юридичну та психологічну підтримки.

Адреси та контакти “Карітас” у Львівській області

“Карітас Львів” надає харчування та гуманітарну допомогу для ВПО. Контактна інформація: +380 (66) 606 54 50. Офіс розташований на вулиці Озаркевича, 4.

“Карітас Дрогобич” надає велику кількість послуг для вразливих категорій громадян, а саме:

  • видача гуманітарної допомоги, де можна отримати продукти, засоби гігієни, одяг; 
  • отримання, сортування та розподіл гуманітарної допомоги на місці та в регіоні; 
  • організація відправлень хворих осіб за кордон; безоплатне надання місця проживання для внутрішньо переміщених осіб; 
  • на кордоні надають гуманітарну допомогу тим, хто її потребує; 
  • безплатне харчування для ВПО;
  • психологічна підтримка постраждалих на війні дітей та підлітків; 
  • безоплатна медична допомога та ліки у медичному центрі при “Карітасі”.

Контактна інформація: +380 (67) 454 4885 — Карітас СДЄ УГКЦ, +380 (68) 168 7695 — рецепція Медичного центру. Адреса: вулиця Чорновола, 4.

“Карітас Стрий” працює як точка зупинки для транзитних ВПО. В цьому офісі надають продуктові та гігієнічні набори. В офісі також надається психологічна допомога та розвивальні заняття для дітей. Контактна інформація: +380 (93) 545 28 47, вулиця Дрогобицька, 61.

Гуманітарні пакунки / фото “Карітас”

“Карітас Радехів” надає продуктові та гігієнічні набори, спеціалізовані набори для немовлят і людей з обмеженими можливостями, а також психологічну та правову допомогу. Контактна інформація: +380 (99) 073 9015, проспект Відродження, 4.

“Карітас Жовква” працює як точка зупинки для транзитних ВПО. Представники цього офісу організовують місце тимчасового проживання, а також надають харчові продукти, гігієнічні набори, дитячі продукти та гігієну, постіль, пледи, одяг та взуття для дітей та дорослих. Контактна інформація: +380 (96) 050 5969, вулиця Львівська, 7.

“Карітас Золочів” працює на прийом та роздачу гуманітарної допомоги, а також для того, щоб надавати продукти харчування, засоби гігієни, одяг для ВПО. Контактна інформація: +380 (96) 258 4881 та +380 (98) 205 2210, вулиця Маркіяна Шашкевича, 87.

“Карітас Борислав” допомагає з поселенням, надає допомогу харчові продукти та гігієнічними наборами, дитячим харчуванням, підгузками для дітей та дорослих, постільною білизною, дитячими іграшками, одягом та взуттям для дітей та дорослих. Контактна інформація: +380 (67) 374 0879, +380 93 515 8946, вулиця Грушевського, 26.

“Карітас Броди” надає прихисток для тимчасового проживання, продуктові та гігієнічні набори, набори для дітей та людей з особливими потребами. Також надає психологічну і правову допомогу. Забезпечує ВПО ліжками, матрацами та постільною білизною. Контактна інформація: +380 (68) 137 6857, вулиця В. Стуса, 18А.

“Карітас Соснівка” працює з дітьми мігрантів (психологічні консультації, виховна робота, гуртки для дітей), надає соціальну опіку для одиноких та людей з інвалідністю, проводить благодійні акції та свята для дітей. Контактна інформація: +380 (32) 494 0404, вулиця Шептицького, 2А.

“Карітас Сокаль” має благодійну їдальню, Центр допомоги учасникам АТО, притулок для жінок — соціальний центр для одиноких матерів та Центр для людей похилого віку. Контактна інформація: +380 (50) 337 6023, вулиця Івана Франка, 11.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безпідставно: Україна планує обстріляти школи та мирне населення росії, якщо програватиме війну

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 18 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Російські пропагандистські Telegram-канали поширюють інформацію: мовляв, у випадку програшу на фронті, Україна може розпочати кампанію терору з бомбардуванням російських шкіл та цивільних.

Утім, — такі звинувачення є безпідставними, адже не містять жодної підтвердженої інформації чи факту.

Обстріл російської інфраструктури та населення: початок неправди

8 червня британський щоденний таблоїд Daily Express, посилаючись на коментар британського аналітика Ніколаса Драммонда, на своєму сайті опублікував новину начебто про плани України вести терористичну діяльність у рф, якщо остання буде перемагати на фронті. 

Далі він заявив: Терористична діяльність включатиме бомбардування шкіл, бомбардування інфраструктури… що почнеться серйозно, якщо Зеленському буде нав’язано будь-яку мирну угоду.

У своєму твердженні аналітик Ніколас Драммонд не посилався на жодне джерело та не надав переконливих фактів.

Безпідставна новина про плани України щодо терору шкіл / скриншот

Через кілька днів після публікації, російські медіаресурси стали масово поширювати новину від Daily Express. Як Daily Express, рф не навела жодного аргументу, що свідчив би в правдивості заявленої інформації.

Риторика Ніколаса Драммонда співзвучна із наративами кремлівських дезінформаційних матеріалів. Адже Україна, на відміну від рф, не обстрілює цивільну інфраструктуру та не вбиває населення країни-ворога. Саме росія перша розпочала війну проти України, знищила не один садок та навчальні заклади, вбила сотні дітей та мирне населення, створили руїни з не одного міста, порушила міжнародні угоди, вбивши військовополонених, а зараз намагається створити для України образ “порушниці”.

Британський аналітик Ніколас Драммонд та цитування у ЗМІ

Варто зазначити, що Ніколас Драммонд — аналітик і консультант оборонної промисловості, що спеціалізується на наземних війнах, а також колишній піхотний офіцер британської армії. Так він називає себе у соціальних мережах.
Також його зрідка цитували й українські медіа, як от Суспільне у новині про виробництво Німеччиною САУ для України, портал Мілітарний про бронетранспортери, які отримала Британія тощо. Всі ці інформаційні приводи українські ЗМІ брали зі сторінки у соцмережі X (ред. — колиш. Twitter) Драммонда. Втім, в описі акаунту зазначено, що всі погляди, висловлені автором, є його власними, відтак не відображають думки певної установи тощо.

Таблоїд Daily Express

Російські новинні ресурси звернули увагу на Драммонда саме після виходу цієї новини, що показово грає на руку кремля. Підтверджують “експертність” та нібито правдивість його слів тим, що Драммонд це сказав у своєму коментарі британському таблоїду Daily Express

Хоча насправді експертність “Дейлі Експресс” доволі сумнівна, як і будь-якого таблоїда. Адже це формат щоденної газети, що містить у собі невеликі статті для швидкого читання. Якщо порівнювати таблоїди зі статтями в Інтернеті, то інформацію у виданнях можна назвати “клікбейтною”: привертають увагу яскравими заголовками без глибокого та експертного аналізу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: російські пропагандисти поширюють брехню про дітей-вбивць у Маріуполі (Оновлено)

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 16 Червня 2024

На російському телебаченні озвучили абсурдну брехню про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів. Ця вигадка є черговою спробою виправдати злочини росіян проти мирного населення, зокрема й дітей. 

Редакція Бахмут.IN.UA спростувала фейк.

Примітка. Матеріал було оновлено 16 червня 2024 року, редакція актуалізувала інформацію та додала аргументовані обґрунтування фейку. Редакція оновлює матеріал та додає примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою.

Спростування фейку

Твердження про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів, є абсолютно безпідставним і не відповідає дійсності. Про це не повідомляли жодні авторитетні джерела чи офіційні органи, окрім російських пропагандистських ЗМІ. Якби такі випадки мали місце, на них би звернули увагу українські та міжнародні правозахисні організації, дитячі омбудсмени тощо.

Ця вигадка є черговою брехнею кремлівської дезінформаційної машини з метою:

  • виправдати численні воєнні злочини російської армії проти цивільних, зокрема дітей;
  • знецінити гуманітарну трагедію в Маріуполі;
  • сформувати викривлений образ українців як “звірів”.

Насправді як повідомляють правдиві джерела та численні свідчення, саме російські окупанти розстрілювали та катували мирних жителів Маріуполя, включно з дітьми. Путінський режим веде відверту дезінформаційну кампанію проти України.

Діти, які “різали” російських військових

Російська пропаганда не припиняє поширювати фейки про Україну та українців. Цього разу російські ЗМІ вигадали історію про маріупольських дітей віком 10 років, які нібито “ходили окупованим містом і вбивали російських військових, встромляючи ножі їм під бронежилети”. Новину опублікував Денис Казанський, український блогер та журналіст

Катерина шугаєва: що відомо

В росзмі було поширене відео з катериною шугаєвою, телеведучою, блогером, ведучою стрима “Общероссийского народного фронта” на першому телеканалі.

Небезпечна риторика

Окремо варто наголосити на вкрай небезпечному та цинічному характері такої пропаганди. Російські ЗМІ відверто заявляють, що “на війні як на війні” і дітей “шкодувати не треба”. Це риторика, яка виправдовує вбивства дітей і повністю суперечить нормам міжнародного права та елементарної людяності.

Такі фейки від російських каналів лише посилюють образ держави-терориста, який веде відкриту інформаційну війну проти інших країн. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ароматний та корисний: 3 найкращі рецепти безалкогольного глінтвейну

Глінтвейн — ароматний напій, який вважається невіддільною частиною холодної пори року через свої зігріваючі властивості. В основному, для його приготування використовують вишукане червоне вино. Утім, […]

15:00, 13.12.2024 Скопіч Дмитро

Що робити, якщо не прийшла субсидія: корисний алгоритм дій

В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, […]

11:10, 13.12.2024 Скопіч Дмитро

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з […]

14:30, 12.12.2024 Скопіч Дмитро

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною […]

14:35, 11.12.2024 Скопіч Дмитро

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі […]